Jump to content

Odšteta - prometna nezgoda


robybj

Preporučene objave

Bok! Ja sam krajem 2 mjeseca imao prometnu u kojoj nisam bio kriv. Vozilo ispred mene je skretalo lijevo, ja sam usporio i automobil iza me udario bez kočenja a ja potom u auto ispred i u grabu. Potom majstor ostavio auto u grabi i petama vjetra... Bio pod maliganima, našli ga kod kuće za par sati...Moj auto totalka, meni pukla lopatica, a mom klincu od 1,5 god se onesvjestio, malo se natukao po licu, bio u sjedalici. Išao sam na terapije 2,5 mj, nedavno počeo radit. Moj odvjetnik kaže da daju odštetu za dijete 4000 kn, a za mene 12000 kn,velebit osiguranje. Meni je to nekak malo, jesam li u pravu?

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako se taj iznos čini mali samo vama, a ne i vašem odvjetniku, onda je sazrelo da mu se zahvalite na dužnosti i otkažete mu punomoć.

 

Iznos je sramotno mali, ne bi me začudilo da oni kojima ste dali povjerenje zarade više od vas.

 

Pisali ste u pogrešnom prekršajnom forumu, pa ću temu premjestiti u obvezno pravo.

 

Samo za kraj ću napisati da toga majstora iz grabe čeka tužba osiguravatelja zbog štetu koju je počinio pod uticajem alkohola.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada osoba kriva za prometnu bude i od strane suda proglašena krivom tada imate pravo od osiguranja tražiti naknadu štete za smanjene životne aktivnosti(ovisi od postotka invalidnosti ,procijenjene po sudskom vještaku .dokaze vještačenjem Vi morate predložiti sudu ),troškovi liječenja(ako ih je bilo)bol,strah , izgubljena zarada (ako je plaća bila umanjena zbog liječenja.

pazite na zastaru potraživanja.

 

ako od odvjetnika i primite navedenu svotu novca

obrazložite mu da to smatrate akontacijom naknade štete.

ne potpisivati nikakav papir koji bi sadržavao izjavu da ste namireni u svim potraživanjima.

ako potpišete takvu izjavu nemate pravo na tužbu.

možete kontaktirati i osiguranje bez odobrenja i znanja odvjetnika radi provjere visine ponuđene odštete.

ako budu htijeli razgovarati

zahtjev za naknadom štete možete postaviti i na raspravi

ako budete pozvani kao oštečena strana.

 

naknadu za strah za djete teško da možete ostvariti

neko smatra da mala djeca ne poznaju strah.

 

čuvajte svu medicinsku (otpusna pisma,nalaz sa traumatologije)dokumantaciju o liječenju .

 

ako odvjetnik ima punomoć može potpisati nagodbu

treba kontrolirati odvjetnika i dati mu ograničenu punomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 mjeseci kasnije...

Samo da kažem kako sam prošao sa tim tzv odvjetnikom...

 

Isplaćeno mi je za dijete 4000 kn i za mene i uništene stvari oko 12000 i nešto kn.

To mi je isplatio na ruke u svojoj kancelariji i svaki put sam morao potpisati neki papir od kojega mi niti jednom nije ostavio duplikat niti mi pokazao kakav službeni dokument tj nagodbu sa osiguranjem gdje se vidi kolika je odšteta...

 

Očito da sam PREVAREN...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
  • 5 mjeseci kasnije...
I uspio sam saznati da je isplaćena odšeta bila u visini oko 60 000 kuna, ljudi izbjegavajte nahvaljene odvjetnike, u svakom žitu ima kukolja, dabogda mu ti novci bili za pogreb njegove djece...

 

imao sam prometnu nesrecu i mislim da me odvjetnik zakinuo za isplacenu odstetu. zanima me dali se mozte doci do broja gdje bi se mogle provjeriti isplacene odstete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne mgu vjerovati što se događa, pa poduzmite nešto!

 

Prvo-zašto imati odvjetnika kojemu ne vjerujete?!

Zašto mu potpisivati išta i uzimati pare na ruke a već znate da to nije u redu?

Zašto ne tražiti odvjetnika da Vam sve dokumente pokaže - osiguranje uvijek dostavi pismeno očitovanje - pa zar Vam odvjetnik ne šalje sve dokumente koje dobije?

 

Zovite osiguranje koje treba isplatiti, pitajte za iznos te se suočite s odvjetnikom - pa pobogu sprječite ga da to dalje radi!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 godina kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija