Jump to content

Molim pomoc


MinnieMouse

Preporučene objave

Imam jedan problem, pa bih vas molila za savjete...

Situacija je sljedeca, majka sam 3 i po godisnje djevojcice, nisam bila u braku niti izvanbracnoj zajednici. Nakon odredjenog vremena pojavila se jedna osoba s kojom sam ostala u drugom stanju, te u to vrijeme (i planiranju braka) ,on priznaje Tiju.

Po rođenju drugog djeteta(njegovog)on ga ne zeli priznati,

te se medju nama javljaju razno razni sukobi, razmirice te dolazi i do obiteljskog nasilja (slucaj na sudu).

 

S Tijom i Bornom zivim sama tj sa roditeljima , gdje smo djeca i ja prijavljeni.

 

Interesira me, kako osporiti ocinstvo (obzirom da Tija zbilja nije njegova) a on se tomu protivi?

 

Takodjer prijeti konstantno, ne dopusta mi cak ni da Tiji vratim svoje prezime, sto mi radi dosta problema,

od lijecnika, upisa u vrtic, izrade putovnice i sl.

 

Molim vas odgovor

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi jasno jeste li vi u braku,u kakvom statusu,u razvodu.živite skupa,koliko ste bili u braku...premalo informacija.....

 

Što se tiče prezimena vašeg djeteta,može zadržati vaše,ukoliko niste više u braku.

 

Ako prijeti vama i djeci zna se kakav je zakon o zaštiti nasilja u obitelji.

 

Vrlo jednostavno!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

 

ukoliko stvarno želite osporiti očinstvo, trebate pokrenuti postupak osporavanja očinstva pred nadležnim sudom. Situacija dosta ovisi o tome je li u ovom slučaju stvarno proveden postupak posvojenja ili postupak priznanja očinstva, koji odgovor ne morate opisivati ovdje. Budući da je slučaj dosta zakompliciran, trebali biste u rješavanju ići korak po korak radi raspetljavanja nastale situacije, ako smatrate da je to u najboljem interesu djeteta. Prezime djetetu ne možete sada samovoljno mijenjati jer je ovo u pravnoj domeni odnosno postoji pravni put, a rješenje opet ovisi o rješenju prethodne situacije. Uzmite u obzir da dijete ima pravo znati tko mu je biološki otac, a utvrđenje očinstva može tražiti i samo, kao što isto može tražiti i biološki otac, s tim da u slučaju posvojenja prema sadašnjem zakonu posvojitelj u cijelosti stupa u položaj roditelja sa svim pravima i obvezama koje iz toga proizlaze. Također, uzmite u obzir da je sve ovo pravna konstrukcija koja omogućuje djetetu ostvarenje u prvom redu nekih imovinskih prava koja bi moglo imati prema ocu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija