Jump to content

Uznemiravanje ili "stalking"


antonia050

Preporučene objave

Poštovani, zanima me postoji li u kaznenom zakonu neka odredba koja mi omogućuje da se zaštitim od osobe koja me uznemirava i uhodi već skoro pa godinu dana? Naziva mene i moje prijatelje, prijateljice pa čak i rodbinu i raspituje se o meni, prijeti kako neće prestati. Ponekad me i slijedi, dolazi pred kuću i zvoni. Sve mi to nalikuje na psihičko zlostavljanje iako je teško to tako okarakterizirati. Činjenica je da uznemiravanje utječe na moj život. U svemu tome nema nikakve konkretne prijetnje, ali ipak ja sam se odlučio prijaviti sve policiji, pa me zanima na koji način da učinim to a da me policija shvati ozbiljno. Hvala vam na svim odgovorima i savjetima! Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

poštovana,

već sam mislila da samo ja imam sličnih problema;

Moje je iskustvo sljedeće; u više navrata sam bila u policiji i davala iskaz,kojeg oni nisu ni zabilježili jer dotičnog znaju(mala sredina). Dva puta su dotičnog doveli u postaju te je on sve potvrdio al kako nema pretećih poruka ni kontakata sve je ostalo na tome. U više navrata sam mijenjala radnu sredinu al uvijek me pronađe. Na nagovor policijskog sluzbenika sam poslala sms u kojem mu jasno dajem do znanja da ostavi mene, moju obitelj na miru te da sa njim ne zelim nikakav kontakt.Poruku sam sačuvala kao dokaz. trenutno je mir, a kada ponovno nastavi zovem policiju mozda mu nakon svega odrede zabranu pristupa

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija