Jump to content

mirovina


joso-legija

Preporučene objave

Pozdrav branitelji! evo danas ujutro doslo mi je "ugodno" iznenadenje u vezi mirovine.Bio sam pripadnik sjp borbeni sektor,pa mi nakon svega toga mirovina iznosi citavih 1.900kn.Poslan sam u profesionalnu mirovinu.Od ptsp ljecim se od 2007g.To je nama nasa borba dala!! P.S.ako mi moze netko odg. zasto nisam dobi omjer postotka rat i civilstvo.Hvala i lijep pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A Joso moj šta da ti kažem , u istim smo govn..a, kažu da nije sve u novcima, šta će nam novci mi smo uvik bili skromni, naša dica nisu od velikih zahtjeva imat ćemo za platit režije a za ostalo, e i uvik moš reć sebi onako ponosno u brk ja sam Hrvatski Branitelj, mada se ja više niti nesmatram Braniteljom prijatelju a zašto krivit sliku o poštenim i hrabrim Hrvatskim bojovnicima, zašto da se oni nas srame i naših sramotno malih mirovina ipak smo mi malo manji Branitelji eee, vidiš u mojoj sredini ovake virtualne Branitelje niti ne zovu na proslave kad se skupe VELIKI Branitelji jer smo mi mali Joso a kakav si ti Joso Branitelj sa 1800 kuna mirovine , onin velikim Braniteljima je naprosto neugodno da si u njihovu društvu jer pobogu Joso Iznos mirovine ti kaže koliki je ko Branitelj,,, eeee a i uvik imaš u džepu za 3 metra konapa da malo olakšaš onin velikim Braniteljima jer si ti čovječe teret ovoj Državi a koliko samo tvoji ljekovi koštaju našu Državu ee a zato si triba bit veliki Branitelj pa nebi Država imala dodatnih troškova osim par milijuna kuna eee, a di je ukop ako nedaj bože digneš ruku na sebe ee sve su to troškovi a veliki Branitelji samo lipo žive, dikod se sastanu ispeku par janjaca zapiva se koja domoljubna i on drugi čovik , uredno kapne neka sića od 5-6-7 tisuća kuna i država nema dodatnih troškova na velikog Branitelja, jeli me kužiš Joso, a kako ti Joso iz tamo neke SJP moš reć da si ti Branitelj ili ja iz Gardijske Brigade, disi ti vidija mrtvog Četnika, kad si ti bija u akciji Joso ma di si ti vidija raskomadana trupla od granata, ti si krića uitru u 5 sati u akciju u nepoznato ma daj to su veliki Branitelji činili Joso moj uostalom ali ti se nevidi po iznosu mirovine.....

Joso prijatelju nisu nama četnici problem, moj i tvoj problem su kolštoperi, jazavci i ološ koji uživaju moja i tvoja prava, a oni će se pripoznat dok budu čitali ovaj moj post, e prijatelju kad bi svaki obespravljeni istinski Branitelj zatuka po jednog lažnjaka bar bi se fino osjeća neka bi iša u bajbok ali bi bija sritan a ima ih dosta prijatelju a svaki od nas ponaosob zna kojoj kategoriji pripada, prijatelju moj neznam jesi li oženjen, bit će ti užasnih dana , nemoj maltretirat obitelj tj dicu, nisu oni krivi šta smo bili pošteni neka ti svevišnji da snage da sve ovo pribrodiš ali kažem ti ovo šta te čeka je paka prijatelju jer ako si donekle normalan i razmišljaš glavom bit će ti ajme, sve ono šta si proša je nula prema ovome šta su nam napravili pošteni Hrvati i Veleizdajnici i svaki dan molim svevišnjega da svi oni iskuse bar djelić naše boli koja nam je sevirana. ..... Pozdrav.

I još nešto Joso prijatelju ove godine na dan Domovinske zahvalnosti i dan HB ja nisam izvisija Hrvatski Barjak na svoj dom jer mi nemamo pravo slavit taj dan, to mogu samo veliki Branitelji a ja kreten se pitam šta sam u bedu ovih dana onda skužim a da Oluja je zato su veliki Branitelji onako hepy i svi onako fino fotogenični i čak i fino izgledaju mogu ti reć s obzirom na invalidnosti a ja ko starac sa 38 g , e je..m ti život!!!!!!!!!

Pozdrav istinskim Braniteljima i HRVI-a a vladajućima i svim onima koji su doprinjeli da se ja ovako ponašam da im se desi ono šta im ja želim....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

e dečki moji a šta da ja kažem

signo sve ja što ti pišeš potpisujem i malo dodajem da je i mene stid što ne pripadam među branitelje jer normalno ništa nisam niti ostvario pa zato i nisam u društvu nitko ni mene ne zove na raznorazne proslave a i kada bi me zvali nemočan sam financijski uvijek je bilo tko je bliže vatri taj se i ugrije

signo ti kažeš da sa 38g izgledaš ko starac a ja se sa 49g osječam ko starac od 80g ne vrijedi nama kukat ko nas j..e sami smo sebi krivi lud i pošten su brača

 

pozdrav :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zvonemarkus krivo, mene je naprosto stid šta pripadam među takve Branitelje i krivo kad kažeš sami smo si krivi, nisi u pravu, nisi ti kriv , krivi su ljudi i institucije ove naše tvorevine jer su donili zakone kakve su donili, krive su udruge i škovace od političara jer su blagoslovile takve prijedloge zakona, ti si kriv samo šta si živ i krivi su tvoji roditelji jer su te poštenog pustili među lešinare.A ljudski je da se čovik pita zašto mi se ovo dešava i da izgledam kao starac a kako se osjećam to me sramota i napisati, zapravo se uopće i ne osjećam samo pokušavam priživit iz dana u dan. Poz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Joso drago mi je da si razumija moj post, oće se neko uvridit savršeno me boli ku,,c, zna se kome su moje riči upućene i ponovno napominjem istinskog HRVI-a poštivam ka brata, kažem shvaćam te u potpunosti ali ti kažem ka bratu nemaj respekta prema onome ko to ne zaslužuje i zbaci iz sebe to šta te razara prijatelju, vidim ti si svjestan da mi nemamo Države i da si pripušten sam sebi,najveći problem u svemu ovome je kako sačuvati dostojanstvo i egzistenciju naših obitelji, moram ti priznat da se bojim budućnosti s obzirom kako psihički tonemo sa pravom se pitam do kada ćemo bit sposobni privridit koju kunu da nam dite ne bude gladno i to je ono šta me razara...

dosta sam puta sebe okrivljiva ,ja sam kriv šta sam iša na pošteno itd itd,ali to je krivo Joso nismo mi krivi,pa kako bi se ti saad osjeća da si sve radija planski i sa predumišljajem, zna se ko je kriv, Joso moj moraš naučit mrzit jer samo tako možemo opstat, domovinu voli svim srcem svoim a ove šta su nam ovo priredili mrzit iz dna duše svojei bit spreman na drastične poteze,ja sam spreman prijatelju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dečki ćitam post..i sve što ste napisali poštujem..imam 37 godina mirovina 3200 kuna..15 godina uniforme...ne žalim se..tako je kako je...uvjek može biti gore...ali problem je u u suštini vrlo jednostavan..zakon o pravima hrv. branitelja je zaživio 2005 godine..i te godine tko je podnio ostvario je status hrvi...nakon toga se još 4 godine do 9 mjeseca 2009 godine moglo u vojnu mirovinu bez obzira na status hrvi-a,temeljem nalaza i mišljenja vještaka u područnom uredu..i u tom periodu otišlo je u mirovinu i što treba i netreba..išlo se kako je tko stigao..i naravno nakon toga došlo je do podjele među braniteljima..to jest nama..osim priče lažni i pravi..nakon 2009 godine i osjetno su manje da nekažem nikakve mirovine novih umirovljenika..i tu su opet podjele..a šta napraviti..treba pobiti lažne branitelje..sumnjam da bi država se od toga obogatila..nije tu problem..prolem je u našim političarima koji su pljačkali državu 90 i ostalih godina pa svaku firmu koju opelješe radnike da kupe socijalni mir pošalju u prijevremene mirovine i šta se dešava..91 godine smo imali 450000 umirovljenika..da bi do kraja 90 godina bili skoro na cifri milijun...i odjednom umirovljenici teret države..a ovi što su se obogatili i opljačkali firme sjed u vladi i malo još bace kolača i da kupe vrijeme donesu zakon o braniteljima..koji skroz pada u vodu 2009 godine..i tu u toj masi vojnih mirovina imamo 10-15 posto lažnjaka..ali to je kap u moru naspram pljačke koja je ovom narodu napravljena..nemaš se kome požaliti..policija..drž.odvjetništvo i uskok je danas što je nekada bila udba..čuvaju ustavno pravni poredak da ubijaju sve sa predznakom poštenja čuvajuči guzice lopovima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Planina svi mi znamo za 2005 i 2009g,upravo ta dva zakona su nas dovela u ovu situaciju ali ja se nesićam da je itko diga svoj glas protiv takovih zakona a ponajmanje oni koji su to bili dužni napravit a to su udruge.

Kolštoperi u udrugama zna se kako su se postavili ,, dali su zeleno svitlo tim sramotnim zakonima jer su oni sebe riješili!!!

Tko predstavlja udruge, njeni članovi, zar su isti ti članovi ( naši ratni suborci) toliko jadni da su šutke podržali ove sramotne zakone da bi predstavnici istih tih udruga dali blagosov krvnicima da obračunaju sa malim i zaboravljenim Braniteljima na način da naprave socijalne slučajeve od njih i njihovih obitelji.

Zar su ti Branitelji mogli pretpostavit kad će se razbolit ili kad će im se dat noga u guz...

Ko tim ljudima može reć da imaju Domovinu i da su ravnopravni građani ove tvorevine,najprije blamaža s HRVI-om malo je to ajmo im uzet mogućnost ostvarivanja Braniteljske mirovine,,, alo,, istim tim škovacama puna usta Branitelja a iz šupka im vire predstavnici udruga. Zašto ne donesu zakon da se obespravljene izbrišu iz registra jer smo svakako samo statistika , samim time bi i VELIKI Branitelji odahnuli...

Neka mi netko kaže formulu kako mlada četveročlana obitelj od toga dvoje novorođene dice može priživit sa 1900-2000 kn (toliko su režije) i da sa ponosom kaže ja sam Hrvatski Branitelj,, o čemu pričamo..

Evo ja sad otvoreno pitam jeste li spremni podržat vaše kolege obespravljene Branitelje i na koji način ste im spremni pružit podršku!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Svi ti neki, nazovimo ih prosvjedi,neko se kroz njih eksponira i privlaci paznju na sebe.Nece biti nista dok se na Markov trg ne sakupe branitelji sa "velikim" mirovinama,pa neka onda Jaca i ostali hostapleri izadu van ako imaju muda!Domoljub sam jer da nisam 91 bi otisao van iz HR,ali mislim da nije 5 do 12,nego je odavno za ovaj napaceni narod proslo 12!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

planina lipo si napisa koje podnio taj je i ostvarijo i moje mišljenje da tu i jest nas branitelja problem jer nismo svi obolili od ptsp koje podnija zahtjev nego je moje mišljenje da su tu pshijatri igrali ulogu i to je žalosno da je makar u mojoj okolici koliko ima mirovina na osnovu ptsp niko nežali da nespava a kad pod tabletama malo zaspe da noći ružne snove ima da mu sve smeta da izbjegava društvo pa mi se čini da sam ja jedina budala koji pijem tablete i na njima živim i neman hrvi i pitam se kad će već jednom komunisti doć navlast da oni naprave reviziju tih bolesnika jer ima ih koji i vode udruge a ja nisam sposoban nizasto kad se dignem i neman volje ni živit pa kad će već jednom izać istina na vidilo da je čistatica iz kuhinje dobila hrvi na račun ptsp a ja koji sam tuka 5 godina prve crte neman pravo i mislim da nas ima još ka i ja i naša nam prava ukradoše a bolest nama ostaviše i našoj familiji dabogda im dan i noc bili ka moji pa bi znali cjenit istinske branitelje koj boluju od ptsp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Apsurd u svemu tome je sto su ovi debeloguzci odredili datum do kad mozes obolit od ptsp-ija.To bi bilo kao da ti odrede do kojeg datuma mozes dobit npr:mozdani,infarkt,zavrsit na dijalizi itd.Poslije tog datuma ako nisi obolio ko te je... krepaj.Dabogda im nase "velike" mirovine trebale za kemoteraoije,smradovi veleizdajnicki!! Treba njih pred streljacki vod,pa da osjete imalo straha kada je u tebe upereno oruzje,i neznas dali ce taj drugi pucat ili ne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Momci drago mi je kad vidim kako razmišljate, još u vama ima papra da im jeb..o majku, samo tako ,trgnite se iz letargije i realno sagledajte problematiku , vrime nam odmiče, sve smo stariji i pogrbljeniji evo moje generacije su zadnje ratne generacije a meni je skoro 40 g,stari smo triba se trgnit dok još možemo,mislim da je Planina napisa da tribaju Branitelji sa velikim mirovinama organizirat prosvjede da bi to imalo efekta, istina ali oni to nikad neće napravit,,, boli njih ku.ac za nama prijatelju i šta ti možda nemaš za kruh , moramo se organizirati mi sami obespravljeni Branitelji prvenstveno da speremo ljagu sa nas samih i da UKAŽEMO Hrvatskoj javnosti na problematiku i na maćehinski odnos vlasti pa i udruga sa privilegiranim Braniteljima koima služimo samo kao izgovor da nije sve baš sjajno ni u njihovim redovima pa će redom navoditi kao primjer naše sudbine i tu priča staje, ,, čak i na našoj tuzi i boli beru bodove ....

Ljudi moji mi naprosto nemamo manevarskog prostora,nemožemo i nemamo se čemu nadati,mi smo prikriženi od svih ,žalosno ali istinito ali zato imamo obraz i dostojanstvo da se svakome uneseš u facu i da mu je..š mamu, shvatit će oni , polako ali nažalost sad je već prekasno da se nešto učine...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

crno nam še piše!!!

 

nema tu ni b-od branitelja, ni h-od hrvatstva rascijepali su nas kao staru bukovinu!!! znali su da će do ovoga doći

zato su to i npravili po klasama...

500.000branitelja!nema veze možda je 5% lažnih na grbači domovine,ma nije ni toliko jer pola od njih nemaju nikakve koristi samo se vode branitelji.to je namjerno napravljeno

da se skrene pažnja sa drugih stvari.

dosta je tu nelogike,od mirovina pa dalje!!!

po forumima možeš skužit tko kako diše!!!

ja sam uvijek govorio da ovo ne drži vodu i kad tad mora puknut,60%jugonostalgičara,20%istinski hrvata,20%drugih nacija!

U MIROVINIsam od 97 god. ja sam uz vas i uvjek govorim o tome šta sad svama.nailazim na odgovore sta mi tu možemo

,kao da koga boli neka stvar za nekim!!!

CRNO NAM SE PIŠE!!! MOLI ĆE ONI NAS DA IDEMO NA ULICE ALI

GOTOVO JE !!!!

IZGUBILI SMO NACIJU I VJERU!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Istina, mada u ciloj ovoj priči nije ni bitno koliko ima branitelja, kristalno je jasno da je ta brojka stvorena da se navuče gnjev Hrvatske javnosti mada je opće poznato da 420 tisuća Hrvatskih Branitelja svoja prava može obisiti mačku o rep a mi spadamo u tu kategoriju, uistinu je gotovo, ovo više niko nemože vratit na pravi put,već sada žalim svoju dicu u kakvoj Državi su primorani da žive ,nitko se ne pita šta da ponovno zatriba koliko bi Branitelja ponovno uzelo pušku u svoje ruke,bili onda oni privilegirani bili gurani u prve redove ili bi postupili po svojoj savjesti pa bi sami rekli vidiš za mene je ova Država mater i red je da pristupim branit svoju Domovinu e ali za razliku od njih puno nas bi tribalo odmahnuti rukom jer mi naprosto nemamo Domovinu ili možda griješim,,, ali kako je sve ovo krenilo, ponovno se pivaju četničke pisme,ponovno su Hrvati nagnani iz svojih domova, Generali čame u zatvorima,progon i bacanje na kolina Hrv Branitelja,neznam živi bili pa vidili, iman neki čudan osjećaj.

Otkada je Vlaisavljevićka na vlasti a da ne govorim ona voštana figura u oličenju pred......ka koji radi u interesu svih susjeda samo ne svoje Države sve je krenulo doli rapidnom brzinom u svakom pogledu....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KO ŽIV,KO MRTAV!!!

 

U tome i jest problem što branitelji ne razmišljaju i ne dišu isto jer dosta njih je proizašlo iz kukolja partizanskog,materijalističkog,ali ima i onih koji još su ostali istinski Hrvati bez obzira na materijalno stanje.Da to nije tako onda nebi došlo do ovakvog stanja u državi ne samo zbog branitelja i drugih.4-milijona ljudi to bi se dalo lako urediti od socijalnog staleža pa na više!4-milijona ljudi,jedan malo veći grad u Europi i da mi nemamo i ne možemo to ujediniti,a i kako ćemo ujediniti kada je 60-posto jugonostalgičara,20-posto istinskih Hrvata i 20-posto ljudi drugih nacija!!!To je nemoguće,crno nam se piše.

 

Ne vidim nikakav izlaz jer bolje:-Mir u Slobodi-Da!

- Mir u robstvu-Ne!

 

 

 

R.I.P :propovjeda:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joso-legija je napisao:

Apsurd u svemu tome je sto su ovi debeloguzci odredili datum do kad mozes obolit od ptsp-ija.

 

Mišljenje struke slaže se sa zakonskim rokom da se ne može oboliti od ptsp-a vezanog za ratna zbivanja a nakon 10 i više godina iza ratnih zbivanja. Kako se liječim od ptsp-a od 2000 godine, prošao sam jako puno hospitalizacija , dnevnih bolnica, grupnih i individualnih psihoterapija, psihotestiranja i naslušao sam se jako puno stručnjaka koji su pričali o ptsp-u kao bolesti i kako živjeti s njime. Tako je jednom prilikom jedan dr. iz Nove bolnice u ZG-u ( jako poznat i cijenjen dr. psihijatar koji se specijalizirao baš za ptsp - možda ga netko i zna dr. R ) izjavio da po njegovu mišljenju osoba ne može oboliti od ptsp-a vezanog uz DR ako je od zadnjeg ratnog zbivanja prošlo 10 godina i više.

 

Tako da kada se donosio taj zakon o braniteljima u kojemu je određen krajnji rok a to je 31.12.2005. godine za podnošenjem zahtjeva za priznavanjem statusa hrvi-a, sigurno se u vezi istoga kontaktiralo sa medicinskom strukom koja je po svemu sudeći blagoslovila taj zakon.

 

Po meni osobno ( ali mene se tu ništa ne pita ) mislim da ne bi trebalo postojati zakonskog roka za priznavanje statusa hrvi-a na osnovu oboljenja od ptsp-a.

 

Osobno sam ostvario status hrvi-a na osnovu oboljenja od ptsp-a i nalazim se u mirovini zbog opće nesposobnosti za rad 50 - 50 % u koju sam otišao iz sustava mup-a ( tijekom rata bio u spec. policiji ) sa zvanjem višeg policijskog inspektora a što mi je prevedeno u vonji čin satnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa ti glupsoni su odredili datum do kad mozes obolit od ptsp-a,to bi bilo kao da ti odrede datum do kad mozes obolit od nedaj boze:infarkta,mozdanog,zavrsit na dijalizi itd.Ako poslje toga datuma obolis krepaj ko te je... jer si prekoracio odredeni datum.Tako i mi,ma zamisli nakon 10god. nemozes obolit od ptsp-a.To ima samo kod nas!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joso-legija je napisao:

Pa ti glupsoni su odredili datum do kad mozes obolit od ptsp-a,to bi bilo kao da ti odrede datum do kad mozes obolit od nedaj boze:infarkta,mozdanog,zavrsit na dijalizi itd.Ako poslje toga datuma obolis krepaj ko te je... jer si prekoracio odredeni datum.Tako i mi,ma zamisli nakon 10god. nemozes obolit od ptsp-a.To ima samo kod nas!

 

Nije određen datum do kojega ne možeš oboliti od ptsp-a nego je određen datum do kojega se može podnjeti zahtjev da ti bolest - oboljenje bilo koje pa tako i ptsp bude priznat kao uzročno posljedično oboljenje od sudjelovanja u DR-u.

 

Doktori i dalje pišu dijagnoze ptsp ali ima više vrsta ptsp-a. Tako da postoji ptsp kod djece koja su maltretirana, zlostavljana, postoji ptsp kod silovanih žena, postoji ptsp kod žrtve razbojništva, postoji ptsp nakon prometne nezgode , postoji ptsp kod osoba koje su doživjele neku prirodnu katastrofu idt...

 

Znači doktori pišu dijagnoze ali je pitanje s čime će se te dijagnoze kod raznih komisija povezati, kao uzročno - posljedične.

 

Koliko sam ih uspio shvatiti oni smatraju da nakon 10 godina nakon zadnjih ratnih djelovanja više ne postoji mogučnost da osoba oboli od ptsp-a a da isto oboljenje bude povezano isključivo i samo zbog ratnih trauma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa pišu u vezi rata ja svjedok samo ne znam zašto

 

obrazloženje dlp

 

osobnim pregledom kao i uvidom i priloženu obradu psihijatra i

psihologa ne može se zanemariti činjenicu da je imenovani bio ranjen na prvoj crti bojišta od eksplozije neprijateljske granate odnosno bio je izložen direktnoj pogibelji te se pojava PTSP može dovesti u vezu s pretrpljenim stresovima za vrijeme sudjelovanja u Domovinskom ratu a s obzirom da je imenovani imao težu psihičku dekompenzaciju već 95g kada je pokušao suicid da bi nakon nekoliko godina imao i drugi pokušaj

 

pozdrav :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moji momci poštivam vas ka braću svoju, nemogu vam opisati šta uopće proživljavam,pogledajte samo forum Legalis zadnji misec dana, u tri teme sam postavija važna pitanja i nisam dobija nikakav odgovor, zašto , zato šta sam realan i šta nije zamotano u celofanu, sitite se kako smo u našim postrojbama jeli go..a na isti način jer nisamo bili uvlakači, ovo govorim jer se većina uvlakača odavno zbrinula, šta je najgore neki jednostavno smatraju da su na višem nivou, veća mirovina veći Branitelj, još samo fali da registraciju na forum uvjetuju sa osobnim činom i visinom mirovine, gadi mi se kad sve ovo rezumiram,doslovno mi se gadi i gubim volju za životom,da će se mene sa 38 godina života dovest u ovakovu situaciju, uzet mi egzistenciju obitelji i naprsno me umiroviti po dijagnozi koju ni danas ne priznajem a netko se itekako okoristija o tu dijagnozu, neznam , uzeli su mi život, sve šta mi je ostalo su sjećanja i uniforma, čak su mi i uniformu digitalnog uzorka tili naplatit jer je nisam tija razdužit (vjerojatno su i naplatili), znači pun ormar iznosanih uniformi, par odličja i sjećanja koja mi nemogu uzet ni naplatit to je sve šta mi je ostalo od 18 godina Gardijske a da sam im sebe u cvitu mladosti, isto tako mi je osta i ožiljak na srcu koji iz dana u dan sve više steže, ocidili su nas ka krpu bacili na pod i obrisali noge, ja nisam pič.a i ne kanim se pridati, onaj rat koji smo vodili za našu dicu i boljitak svih nas a ne samo njih im nikad neću oprostiti, kunem im se životom svojim da ću se borit jer sam dužan svome ditetu makar skonča onako kako bi oni tili. Toliko.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobro Kompa a u koju kategoriju ptsp-a bi svrsta svoje suborce koji sa tobom polemiziraju mada neznam odakle im volja ,,, da nije možda ptsp- silovane žene u DR , ili ptsp ljudi koji su doživili prirodnu katastrofu, je u pravu si silovanje od strane Države i njenih egzekutora naspram malog obespravljenog, odbačenog HB... Šta ti oćeš reć da je za ostvarit mirovinu na osnovu ptsp-a bitno samo jesi li podnija zahtjev a nije bitno jesi li bolestan, znači moga si bit zdrav podnit zahtjev, plati doktoru nalaze i ti si lipo bolestan ali samo kad su kontrole i dok se nedobije za stalno a ono bolesni su zapravo zdravi,,, alo ,,, nije mi samo jasno zašto za bolesne osobe drže da su glupe..... Strašno.

Kako imaš uopće hrabrosti spominjat neke datume jesi ti možda plaćen od strane istih egzekutora da istim tim nesritnicima obrazlažeš kako ih njihova Država ubija bez ispaljenog metka,,,, šta su oni glupi šta su radili i šta nisu uopće razmišljali o tamo nekim datumima koje neki mogu slavit ka državni praznik a neki sami sebi nosit cviće na greb jer su ih ti datumi ukopali!!!!

I još nešto tom doktoru šta ti je iznija svoje viđenje i koji misli da je pametan prinesi da mu nabijem ma..r u š...k, pi.ka mu meterina orjunaška, nadam se da će suicid izvršit kad mu ovi kukurikavci skrešu plaću za svoj nerad... o čemu ti pričaš ja sam 2001 i 2005 ima dijagnosticiran pts-p i nisu me zbrinuli nego sam radija ka i drugi a sad su me onesposobili po toj dijagnozi jer sam nastrada u prometnoj ito za 2000 kuna.. a nisu mi priznali ozljedu na radu već su me umirovili sa šifrom f!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

signo je napisao:

Dobro Kompa a u koju kategoriju ptsp-a bi svrsta svoje suborce koji sa tobom polemiziraju mada neznam odakle im volja ,,,

Čuj singo na krivoga si se namjerio, ja ne svrstavam nikoga u nikakve kategorije ja samo pokušavam ljudima pomoći koliko ja to mogu na ovome forumu. Ne psujem jer od toga nema nikakve koristi a i ovaj forum nije mjesto za to.

Te kategorije ptsp-a je odredila medicinska struka a ne ja.

 

signo je napisao:

Šta ti oćeš reć da je za ostvarit mirovinu na osnovu ptsp-a bitno samo jesi li podnija zahtjev a nije bitno jesi li bolestan,

 

Ti i danas možeš ostvariti pravo na invalidsku mirovinu na osnovu oboljenja od ptsp-a , za to nema roka, rok je za priznavanje statusa hrvi-a na osnovu oboljenja od ptsp-a.

 

 

signo je napisao:

 

Kako imaš uopće hrabrosti spominjat neke datume jesi ti možda plaćen od strane istih egzekutora

Ja samo iznosim zakonske činjenice vezano za određene datumske rokove i ne vidim kakava je hrabrost tu potrebna osim pismenosti.

Nisam plaćenik od kako ti kažeš egzekutora - možda si ti pa pališ ovdje ljude kojima je ionako dosta njihove muke.

 

Kao što sam već jednom napisao da se mene pita ja bi stavio rok na neograničeno što se tiče podnošenja zahtjeva za priznavanja statusa hrvi-a na osnovu oboljenja od ptsp-a, pa poslije neka komisije donose svoje sudove.

 

signo je napisao:

o čemu ti pričaš ja sam 2001 i 2005 ima dijagnosticiran pts-p i nisu me zbrinuli nego sam radija ka i drugi

 

Nije niti mene nitko zbrinuo iako sam prvu dijagnozu ptsp-a imao još 2000 godine. Radio sam kao policajac. Nastavio sam dalje raditi do 2007 godine a istovremeno sam se i lječio. Radio i povremeno išao na bolovanja ( u bolnicu ) pa se ponovo vraćao na posao i tako do 2007 kada su me poslali na MUP-ovu komisiju koja me proglasila nesposobnim za policajca i poslala na komisiju hzmo koja me poslala u mirovinu ( tek nakon 7 godina liječenja uz rad - ne odma ).

 

Zadnje 2 godine dok sam se nalazio na bolovanju prije mirovine nije me nitko nti jednom nazvao i pitao kako sam, bez obzira na dijagnozu ptsp kod sebe sam imao službeni i 3 svoja privatna pištolja na dozvolu - nitko me nije pitao ništa pune 2 godine ( koliko sam bezprekidno bio na bolovanju ) do mog odlaska na komisiju koja je tek onda rekla da pod hitno moram vratiti sve pištolje.

 

Toliko o tome kako su se brinuli i za mene. I još malo kako su ze brinuli za mene;

 

Opet ponavljam po ko zna koji puta , da nisam 2004 i 2005 imao internet i da nisam slućajno naletio na ovu stranicu na ovaj forum na netu na kojemu sam dobio jako puno korisnih informacija ( od kolege Mrljavca ) šta i kako dalje nakon jedne pa druge komisije - nigdje drugdje ne bi dobio korisne informacije vezane za svoja prava i postupke koje sam trebam pokrenuti da bi mi određena prava bila priznata.

 

Ovom prilikom još jednom zahvaljujem kolegi Mrljavcu na svim danim savjetima i na njegovoj nesebičnosti. Zahvaljujuči njemu danas postoji ovaj forum " prava branitelja ".

 

Ne želim na ovome forumu svađu s nikime jer ovaj forum nije za to, želim na ovome forumu pomoći ljudima koliko je to u mojoj moći nekim savjetom ili slićno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju Kompa:

 

Stari si forumaš neznam jesi li naišao ikada na ovakav slučaj kao što je moj??????

Kada mi je dijagnosticirana bolest kmeni kući je došla ekipa iz HZMO-a i pitali su me hoču li u mirovinu i kolika bi ona trebala biti...eto ja prihvatio i sad bezbrižno piskaram dan i noč,a imam čak i za režije...( "nerve" lječim šakom tableta ali nema veze)ja pišem...pišem...pišem...da nekažem s..em...s..em.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kolega Signo,nema tu ni plaćenika,režimskih ljudi,provokatora i što ti ja znam čega sve ne.Svi su tu branitelji sa određenim problemima samo branitelji kroz svoje pisanje različito iskazuju težinu svojih problema.Ja potpuno razumijem tvoju frustriranost ali nisu ovi branitelji na forumu donosili zakone.Donosila ju je politika koja i je kod nas stvorila takvo ogorčenje i nema potrebe za međusobno prepucavanje.Svi smo mi na rubu živaca samo nismo više u stanju kroz pisanje to iskazivati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa meni osobno je drago da si riješija svoj status eto u tvom slučaju su institucije ove tvorevine odradile svoj posa onako kako spada ali mi nije jasno jedno,dali ti stvarno misliš da smo mi ostali stvarno glupi do te mire da nam ti moraš konstantno nabijat na nos te sramotne zakone i datume....

Ja sam svjestan težine svoje situacije i upravo zbog toga se ovako i ponašam ali zašto su sad svi pripametni a kad se zatraži određena vrsta savjeta onda nastaje muk jer to su oni naporni likovi koje pere depresija (jeli tako Mrljavac)ali sigurno nisam u depresiji iz razloga šta me pogodila elementarna nepogoda, niko netraži čudo samo da ga se bar malo razumi, sve ja te zakone znam !!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav!!!

@signo možda smo skupa bili na terenu znam kako ti je!

od mene nemaš velike koristi jer i sam sam sa administracijom nikako i mene j... od rata.

samo san skužija kroz komentare da isto dišemo i razmišljamo.

i ja sam nešto otkrio priko tvoih postova kada ti je mrljo posla da provjeriš pravilnik o utvrđivanju statusa hrvi.

nije on tako loš i mene je izbrisao par puta upravo na dopisivanje s tobom.

ja sam odgovorio da tog pravilnika se ni oni ne pridžaju ili ne valja,nisam triba nikog imenovat ... SLAŽEM SE

BOG!!! :predaja:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

joso a vidi ovaj primjer

jedan moj suborac je bio mrtav pijan i kada smo išli sa smjene

straže promašio je stazu po kojoj smo išli po mraku i upao je u nekakvu rupu od 3m pa slomio kuk sada je naravno u mirovini

i neka je njemu su sve priznali a tebi kažeš nisu samo ne bi niti njemu priznali da mu otac nije prodao dvije krave iz štale i dao novac nekome

pozrav

:namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bucimir je napisao:

Ne dozvolite da vam pametuju oni koji su ostvarili dobre mirovine na osnovu čina ,a nikada nisu nikom zapovjedali,i na osnovu oboljenja od ptsp a htjeli bi raditi kao profesionalni vozači!A vama istinskim hrvatskim braniteljima želim svako dobro i da ostvarite samo ono šta vam pripada!

 

Ovo je sasvim suvišan i bezpotreban komentar i s ovakvim komentarima se neće ništa ama baš ništa postići u pravnom pogledeu osoba koje pokušavaju ostvariti neka svoja prava.

 

Ovo je čisti primjer bezveznog pisanja i zachatavanja teme.

 

Ako nemaš što pametno za napisati bolje nemoj ništa, jer ima ona stara narodna da je šutnja zlato.

 

Ali vratimo se na srž problema a to je koliko sam uspio shvatiti famozni zakonski rok za podnošenje zahtjeva za priznavanje prava statusa hrvi-a a na osnovu oboljenja od ptsp-a.

 

Moj savjet svima koji nisu ostavrili status hrvi-a na osnovu oboljenja od ptsp-a jer su zakasnili sa podnošenjem zahtjeva, neka podnesu isti zahtjev a nakon što im bude odbijen neka podnesu tužbu i idu dalje u pravnu bitku za svoja prava. Pa ako treba i do međunarodnog suda.

 

Ili što je isto tako moguče ( i viđeno je da se isti zakon već nekoliko puta mjenjao i to u jako kratkom roku ) neka idu u pravnu bitku da se natjera one koji bi to mogli da promjene zakon o HR braniteljima u tom smislu što bi se ukinuo famozni rok za podnošenje zahtjeva i stavilo se neograničeno u svezi podnošenja zahtjeva za priznavanjem statusa hrvi-a, pa tako da bi se bilo kada isti zahtjev mogao podnjeti. A kasnije neka komisije odluče dalje.

 

Smatram da je ovakva rasprava puno " zdravija " i korisnija od one koju neki pokušavaju nametnuti ( čitaj citirani ). Pa sada vidite tko je za koga i tko kome pametuje.

Bez obzira što se neki nalaze u mirovinama i riješili su svoje statuse i imaju dodjeljene im činove kao ja npr., ipak postoji volja takvih kao mene npr., da pomognu i savjetuju one koji su još u fazi riješavanja svojih statusa iako bi mogao reći baš me briga i prepustiti ih ovakvima kao što ih ima na ovome forumu ( a oni će se prepoznati koji su ).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav!!!

 

@Kompa-utome i je problem mišliš da ljudi koi su prošli

kalvariju za vrime rata i sada vide sve ovo mogu voditi još

jednu BITKU zbog nekog zakona ko nema logike?!!

Sjeti se slučaja u Solinu zar to nije dovoljno!!!

Čovjeka su snajperom sa 50 metara ubili-koji je bio

branitelj miran,povučen i živio od sendvića iz dućana ako ima novca za kupiti...

Da li je postojao drugi način da ga se neutralizira bez obzira što je bacio bombu kraj koje bi ja 2metra legao kada se aktivira.

Pozdravljam tvoje pomaganje i nema ljutnje!!!

Mene je to više dotuklo nego četnici u ratu,ako si bio u spj. ti to najbolje žnaš!

 

 

AJME!!! :glavomozid:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Trebalo bi malo proguglati podatke,koje godine su izjednačena prava oboljelih i ranjenih HRVI Domovinskog rata.Bila je za isti status prilično velika razlika u mirovinskim primanjima.I to se je zakonski riješilo ali to nama oboljelima nikako nije davalo za pravo da optužujemo HRVI na osnovu ranjavanja da su pasivni,da ih boli briga jer imaju visoka primanja.Treba uz to napomenuti da su u jednom razdoblju ranjeni HRVI automatski dobivali počasni čin koji je donosio veću mirovinu.

Sve to pišem da skrenem pozornost da problematika branitelja traje 20 godina a ne sa početkom tog famoznog datuma.Nije moguće da su branitelji odgovorni za sve to pa ovo međusobno prepucavanje sad stvarno nema nikakvog smisla.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

iran je napisao:

Pozdrav!!!

 

@Kompa-utome i je problem mišliš da ljudi koi su prošli

kalvariju za vrime rata i sada vide sve ovo mogu voditi još

jednu BITKU zbog nekog zakona ko nema logike?!!

 

 

:

 

Ako nećeš sam sebi pomoći nemoj onda očekivati niti da ti drugi pomognu.

 

Treba se boriti bez obzira na to ima li ili nema snage, nema predaje, a ne samo kukakti preko ekrana na netu.

 

Pokušati se nekako organizirati pa onda pokrenuti u pravnu bitku, bit će lakše nego kao pojedinac.

 

Ne znam šta bi vam više rekao, neću ništa više na ovu temu da pišem. U svakom slućaju vam želim sreću u borbi za ostvarivanjem vaših prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa dobro razmišlja ali se bojim da bi u realizaciji bilo komplikacija, kao i do sada, komisije bi radile i temeljem poziva pa bi onaj mali postotak visokih postotnih bodova možebitno pokupili pogrešni ljudi. Htjedoh reći ako komisija ima 5 mirovina od 100% u svezi rata za podjelit a za 5 poznanika nazove 5 ljudi, onda onaj koji ju je stvarno zaslužio taj je neće dobiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija