Jump to content

majka istukla dijete


MANCI

Preporučene objave

NADOVEZUJEM SE NA MOJU TEMU OKO RASTAVE BRAKA :al ima još nešto jako važno šta se desilo u međuvremenu...

dijete je trebalo naručiti na redoviti preglet sada u osmom mjesecu što je naravno majka preskočila ili zaboravila ili kako kaže ona je mislila da ga treba u 9 mjesecu naručiti... al sam zato to ja obavio na vrijeme...

al ima još nešto

u međuvremenu prije 4 dana se dogodilo da je majka istukla sina došao je kod mene sa masnicom od kuhače na guzici...nisam znao što napraviti netko mi je savjetovao da odem u czss netko na policiju ...odvjetnik mi je rekao ako napravim bilo što da to napravim za dobrobit djeteta a ne da napakostim njoj ...jedna mi je socijalna radnica rekla da uopće ne moram u centar jer oni ne će niš posebno poduzeti ...na kraju sam otišao kod njegove doktorice koja je i sama ostala šokirana...razgovarali smo i razgovarali...rekao sam joj kako se dijete plaši rekao mi je da ga je bilo strah kad ga je mama istukla ....sada svaki put kad ode na spavanje traži da ja spavam s njim ne želi zaspati sam...svaki dan se popiški u hlače preko dana onako kao da mu pobjegne... ne želi u vrtić i kad mu kažem da idemo kod mame on odgovara kako bi on rađe bio tu... uglavnom ona je rekla da možemo to prijaviti na policiju al da je to možda prvi put pa da se možda to više ne će dogoditi i da bi bilo bolje da to riješimo među nama...u svakom slučaju zamolio sam joj da mi da papir od pregleda na kojem je napisala

:tata navodi da je dječak pred 5 dana zadobio udarac u području desnog gluteusa kuhačom od strane majke,a on je to vidio fotografirao pred dva dana ,na slikama-2 se vidi jasno modrica 5-6 cm

 

na današnji nad vidi se uglavnom blijeđelividni trag polukružnog oblika koji bi mogao odgovarati rubovima kuhače.tata je za događaj saznao od djeteta a majka je naknadno to i potvrdila...

nisam to još prijavio ni policiji ni centru...netko mi govori da to prijavim svakako policiji...a netko kako mi je i taj papir dovoljan kao dokaz na sudu o zlostavljanju djeteta...ne želim dignuti uzbunu i da mi djetet prolazi kroz to al svakako tražim pomoć što da napravim jer ako poduzmem nešto onda to moram u ponedjeljak ili utorak...dali to što je majka tako postupila može e iznesti na sudu kao zlostavljanje i dali na temelju toga i toga što majka zanemaruje dijetetovo zdravlje i ne vodi redovitu brigu oko njega može sud dodijeliti dijete meni? molim svakako za savijet šta da radim sa prijavom???????????????????????????????????????????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon u RH zabranjuje fizičko kažnjavanje djece. Zakon također nalaže da svatko tko zna za zlostavljanje djeteta to i prijavi sa zapriječenom kaznom zatvora do 3 godine ukoliko to ne učini. Prestanite kalkulirati sa sudskom odlukom o povjeri djeteta i mislite o djetetu. Uostalom sudac bi dobro učinio ako bi Vas, potegnete li to, pitao što ste Vi poduzeli? Ništa, skupljali ste dokaze protiv majke, ali dijete niste zaštitili.

 

Kažnjavanje neće prestati samo od sebe - uzeti kuhaču nije baš slučajna, spontana reakcija, već jasno namjeravano i provedeno kažnajvanje koje je sasvim neprimjereno. To ste već trebali prijaviti odmah po saznanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

eto mama saznala od djeteta da sam mu slikao di ga je udarila i nazvala me prijeteći ako to pokažem na sudu da će ona doči sa odvjetnikom da sam ja gad i da će mi dati da vidim dijete samo kad odredi sud da ču ja viditi što će ona napraviti itd...nije uopće žalila za tim šta je napravila i time mi stavila još više strah u kosti da će se to opet dogoditi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to stvarno ne mogu procijeniti,ali po razgovoru kakav sam imao sa inspektoricom jako sam zadovoljan jer je temeljito to odradila...a sada kako će to sve skupa oni voditi to ne znam...u čemu se mijenjaju stvari ako obavijestim i ravnateljstvo u zagrebu kako ti to kažeš i kako to uopće da učinim ==????

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ajde molim te pomozi mi i oko tog...na koju adresu da pošaljem i što da im uopće pošaljem? mogu im poslati svu dosadašnju dokumentaciju oko tog predmeta i još nešto ili ?...

u svakom slučaju bolje i to nego čekati da naša policija nešto napravi jer u ovom slučaju nevijerujem nikome

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ista stvar se i meni dogodila. Dignuo sam cijelu drzavu na noge i sad se PU brine oko toga.Slikali su mi dijete i proslijedili dalje. Bio sam kod pedijatrice koja je,nakon pregledala mog sina,sama nazvala policiju i prijavila moju zenu za nasilje u obitelji. OTIDJI NA POLICIJU!!!!! Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

eto da vam se javim...nakon dugo vremena došlo je riješenje...evo članka iz novina

 

Dvadesetpetogodišnja x. x. s x na Općinskom sudu u Puli uvjetno je osuđena na šestomjesečnu zatvorsku kaznu zbog zlostavljanja dvogodišnjeg sina. Ukoliko u roku od dvije godine ne počini novo kazneno djelo, neće biti upućena u zatvor.

 

x. x. je x. x 2011. godine zbog neposluha dvaput udarila sina (rođenog u x.) drvenom kuhačom po stražnjici, od čega je zadobio modrice.

 

Sud je utvrdio da su ispunjeni svi uvjeti za izdavanje kaznenog naloga, budući da je kazneno djelo za koje se teretila u nadležnosti suca pojedinca.

 

Za kazneno djelo protiv braka, obitelji i mladeži propisana je kazna od šest mjeseci do tri godine, a tužitelj je optužnim aktom tražio izricanje zatvorske kazne u trajanju od šest mjeseci uz primjenu uvjetne osude s rokom kušnje od dvije godine, što je sud na koncu u prihvatio

 

ipak ima pravde... kako če se sada situacija dalje razvijati ne znam... sada čekamo novo ročište za na sud radi rastave jer sam prijašnji sporazumni zahtjev poništio baš radi tih okolnosti šta su se dogodile...idemo dalje i nadam se da ču se samo javiti sa dobrim vjestima

i

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

eto novosti došlo je i vrijeme ponovnog postupka sporazumnog razvoda braka prvo ročište na sudu a gospođa se nije ni pojavila ali je zato angažirala 2 odvjetnika koji se također nisu pojavili ali poslali su ono što oni traže a to je da dijete bude kuda majke i visinu alimentacije...sada čekam poziv sa centra ponovno... da vidimo dali će i ovaj put ove u centru postupiti kao i prvi puta ili će se ponašati kao i do sada ..naravno na strani majke i uvijek sa istim pričama da se trebamo dogovorit i razgovarati kao da se to što ga je istukla do masnica nije ni dogodilo...iako su znali za to nisu ništa poduzeli,,,kako se sada prema njima ponašati...moj dopis koji sam im poslao prije godinu dana nisu nikad ni pročitali jer da jesu ne bi tada bili napisali mišljenje kakvo su napisali....odnosno izostavili bitne stvari kao što je njezina bolest i ponašanje u prošlosti koje je detaljno opisano u mom dopisu...šta mi je činiti ???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija