Jump to content

oglas za vježbenika na hzzu


vasilisa

Preporučene objave

Ljudi moji...

 

Mislila sam da se to zna i podrazumijeva, ali željela bih to ipak istaknuti.

Ako se pojavi oglas za vježbenika na stranicama hzz-a koji vrijedi od danas do sutra, to znači da taj ured već sigurno ima kandidata koji će tamo raditi, a vjerojatno već i radi te je taj oglas dan pro forme jer je jedan od uvijeta za dobivanje poticaja... Obično u tim oglasima stoji da se molbe zaprimaju poštom na adresu- to vam je drugi sigurni znak za već gore navedeno.

 

Poanta je- na takve oglase nemojte ništa slati, šteta markice,

a niti nemojte dolaziti osobno- odvjetnici to ne vole jer ionako imaju dovoljno posla, a kamo li da im svako malo bane neki nadobudni vježbenik u potrazi za poslom.

 

Znam, posao se traži na razno, razne načine i muka ga je nać jer nas previše ima na burzi, premala je potražnja za vježbenicima, ali ispod nekih granica se ipak ne ide- Barem prije nego nekome banete u ured, najavite se telefonski! Uštedjet će te si vrijeme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Da, da..ili ga stave danas a ono piše da je otvoren već par dana ali tek se čudom sad pojavi da ne stigneš ni poslat a kao otvoren je tj.dana, ma užas od takvih natječaja...

I da se osobno dođe nekom odvjetniku s najavom il bez,opet šanse su nikakve jer uvijek ima negdi nekog svog..gubim nadu više, već bude godina dana kak sam doma i stvarno ne znam više koga da pitam i gdje da tražim.. :place:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nebo ne očajavaj....ja sam isto pi...ila doma, na kraju sam se odlučila za korištenje mjere HZZ-a stručno osposobljavanje za rad, pa trenutno radim u općini...nije to to što sam željela ali bar nisam doma...da jesam mislim da bih dobila slom živaca...i dalje tražim posao, šaljem molbe i ne gubim nadu...činjenica je da bez dobre veze danas ne možeš pronaći adekvatan posao...ili bilo kakav posao...to je nažalost postalo normalno i svojevrsna javna tajna...iskreno da imam nekakvu vezu iskoristila bih ju jer vidim da na drugi način ne ide...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ok kolegice, ali vi onda imate posao. Neovisno o nazivlju, ako se ustajete svakog dana u određeno vrijeme kako biste stigli "na posao", ako nemate slobodno u smislu da vam je dozvoljeno i ne doći na "radno mjesto" a da isto prođe bez ikakvih sankcija, ako dobijate plaću, i još k tome u novcu (!) za obavljeni rad te vam ujedno teče mirovinski staž, onda ste de facto zaposleni, bez obzira na to kako se ovo stručno zove. Eventualno možete biti nezadovoljni visinom plaće/ dohotka/naknade/kakovećstojiuisplatnomlistu, ili drugim uvjetima, ali posao imate i to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glede ustajanja ujutro i svega toga.... da, može se reći da imam posao....a to koliko ću naučiti je očito po tvome nebitno....i to da sam završila fax u roku i da imam poprilično dobar prosjek, a da se drugi zapošljavaju ne zbog toga što su marljiviji, vrijedniji ili u bilo kojem pogledu bolji od mene...nego zbog toga što im je mama ta i ta, tata taj i taj...i da na kraju moj trud ispadne uzalud i da radim posao koji u biti nisam imala u vidu kada sam upisivala i završavala fakultet....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vale1402K je napisao:

radim posao koji u biti nisam imala u vidu kada sam upisivala i završavala fakultet....

:tupan:

E vidiš, neki od nas nisu imali u vidu kad su upisivali i završavali fakultet da će bit nezaposleni, pa evo vidiš.. :ceka:

Barem imaš posao i imaš primanja, prema tome nemaš se što žalit, ako ti se ne sviđa lijepo daj otkaz - ima dooosta onih koji bi rado uskočili na tvoje mjesto.. i bili bi jako sretni i zadovoljni i ne bi prigovarali radnom mjestu u OPĆINI! Da si rekla da s diplomom prava radiš na baušteli još bi te možda i razumijela, ali ovako, sorry na iskrenosti, stvarno nemaš nikakve osnove za tugopoljke.. :jok:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

curo primam mjesečnu naknadu 1600 kn (troškovi prijevoza i gableca)... i ovdje nije riječ o tome tko radi ili ne...nego o nepotizmu, korupciji itd., itd. Osim toga probaj se raspitati o mjerama hzz-a kod tvojih savjetnika za zapošljavanje, zatim odi u svoju ili bilo koju općinu s prijedlogom da te "zaposle" , ništa ih ne koštaš a imaju nekakve koristi od tebe...osim toga to si već mogla napraviti...jedino ako imaš preko 29 godina...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vale1402K je napisao:

probaj se raspitati o mjerama hzz-a kod tvojih savjetnika za zapošljavanje, zatim odi u svoju ili bilo koju općinu s prijedlogom da te "zaposle"

 

:tupan: Ajme super ideja, ja se toga nikad, ali nikad ne bih sjetila, puno hvala na savjetu.. Evo upravo se spremam, mada mi nije potrebno spremanje, jer baš čekaju mene, tako da kakva god dođem - primljena sam. :tikvan:

 

Daj pošalji na pp svoju općinu, očito ću se morat preselit tamo, jer koji je god grad u relativnoj blizini mog mjesta prebivališta - n e u z i m a zaposlenike na način:

''halo, dobar dan, ja bi radila, oćete bit dobri pa me zaposlit?''

:vjeruj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vale1402K je napisao:

bezobrazna si curo....ako se tako ponašaš kad dođeš pitati za posao, nije ni čudo da te neće nitko uzeti makar te ne morao plaćati :kavica::palac:

 

Kolegice vale,

nema potrebe za vrijeđanjima, stvarno mislim da smo ovdje svi visoko obrazovani i kulturni ljudi koji znaju komunicirati na nešto civiliziraniji način od uvreda..

Pozdrav :mase1:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije vezano za poslodavce koji se oglašavaju na stranicama hzz-a ali htjela sam s vama,supatnicima u nezaposlenosti, podijeliti zgodu sa mog današnjeg posjeta Zavodu.

Diplomirala sam u 4.mjesecu,odmah se prijavila na Zavod a zbog promjene prebivališta danas sam imala individualno savjetovanje s mojom novom savjetnicom.

 

Na kraju "savjetovanja" mi je rekla:"Eto,ukoliko ne nadete posao u roku od 6.mjeseci javite se zbog revidiranja poslovnog plana pa ćemo vidjeti u čemu je problem,zašto ne možete naći posao,možda vam bude trebala neka radionica." Prema načinu na koji je to rekla moglo bi se zaključiti da je na Zavodu 5 pravnika i 555 oglasa u kojima poslodavci traže pravnike. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Od HZZa i savjetnika apsolutno nikakve koristi! Morate se brinuti sami za sebe, od njih ne očekujete ništa! :palacdolje: Savjetodavac na tim revizijama samo slegne ramenima i zaključi- "Znate, poslova za pravnike je malo, vidite i sami".... bla, bla,... odradi svoj dio posla, doviđenja. Svi mi koji smo već duže nezaposleni pucamo po šavovima, a još bespomoćno gledati svu ovu korupciju i nepotizam :glavomozid: Ja sam već godinu dana bez posla, stotine kuna u minusu za molbe koje bace u koš i na rubu živaca. U ovoj državi, ako nemaš rodbinske/političke veze ili love da "kupiš" posao, najbolje se iseli. :bjezi:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija