Jump to content

ovrha na nekretnini


zike

Preporučene objave

Ostao sam bez zaposlenja i od dva kredita banci uredno vraćam jedan a drugi tek dio rate.Banka nije prihvatila niz mojih prijedloga za dogovor pa mi je poslala Izjavu o otkazu kredita kojim cijeli iznos dospijeva na naplatu odnosno na isti se počinje zaračunavati kamata.kako nisam u mogućnosti takav iznos podmiriti banka će uskoro poslati i ovršni prijedlog te ću dobiti i takvo Rješenje.Zanima me može li predmet ovrhe biti nekretnina(kuća) koja je u potpunosti u vlasništvu moje supruge( svoju polovinu sam joj poklonio prije 20 godina)temeljem tumačenja kako je nekretnina stečena (izgrađena) u braku zajednička bez obzira na Ugovor o darovanju?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hm... mislim da ne može. Naime, banka bi morala tužiti i vas i suprugu na utvrđenje da nekretnina predstavlja bračnu stečevinu svakog u 1/2 dijela, vas upisati u zk. i tada staviti ovrhu na 1/2.

Banka ima pravni interes, ali ipak mislim da ne može biti tužitelj. U dijelu "pobijanja dužnikovih pravnih radnji" gdje bi se pobijao darovni ugovor, rokovi su istekli, pa to ne mogu tužiti.

Ono što znam je da se može tužiti bračna stečevina kada se spašava dio nekretnine, to bi u vašem slučaju bilo da je žena dužnik, pa bi vi tužili da je pola kuće vaše upravo da se ta polovica spasi.

Dajte sačekajte još malo pa da još netko da svoje tumačenje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

postavio bih pitanje, drzava se upisala na nekretnini koja se u katastru vodi na moje ime, jer supruga kojoj sam darovao tu nekretninu nije upisala tu nekretninu u gruntovnici nego je darovni ugovor zavela samo u poreznoj upravi. Napominjem da je darovni ugovor proveden u poreznoj upravi 2006. godine a ovrha prema meni od strane drzave je pokrenuta ove godine. Da li imaju pravo to ovrsiti.Rijec je o poreznim dugovima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svenko je napisao:

postavio bih pitanje, drzava se upisala na nekretnini koja se u katastru vodi na moje ime, jer supruga kojoj sam darovao tu nekretninu nije upisala tu nekretninu u gruntovnici nego je darovni ugovor zavela samo u poreznoj upravi. Napominjem da je darovni ugovor proveden u poreznoj upravi 2006. godine a ovrha prema meni od strane drzave je pokrenuta ove godine. Da li imaju pravo to ovrsiti.Rijec je o poreznim dugovima

 

Vaša supruga mora u predmetnom ovršnom postupku istaknuti prigovor treće osobe jer će se u suprotnom ovrhovoditelj namiriti prodajom te nekretnine. Za to ćete morati angažirati odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija