Jump to content

prodaja vozila


xara

Preporučene objave

Prodala sam vozilo gospodinu xy,...ali nekako je uvijek izbjegao da napravimo kupoprodajni ugovor. I sad za taj period nakon što je on preuzeo vozilo stigle su neke kazne (koje ja nisam skrivila,...ali neman pismeni trag da auto nije više bilo moje). I sad nakon puno mjeseci (24 mjeseca) zvanja i prigovaranja, gospodin je napokon priznao da je u krivu i želi sve riješiti,...ali kako da ja saznam koje su sve kazne vezane za to vozilo i da li su podmirene. I da li možda postoji opcija koju mogu navesti u ugovoru tako da sebe osiguram

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bilo bi najbolje da on da izjavu i na joj ovjeri potpis kod javnog bilježnika. U toj izjavi neka izjavi da je od dana XX.XX.XXXX. u posjedu automobila (podaci o automobilu) i da se od toga dana sa njim služi, i odgovara za sve prekršaje i štete počinjene od tada.

Pa kad dobijete neku kaznu, dostavite kopiju te izjave policiji.

 

Druga varijanta je da napravite ugovor o kupoprodaji sa datumom od stvarne predaje u posjed.

Samo u tom slučaju kupac će morati platiti dosta velike zatezne kamate jer je rok za prijavu poreza na promet motornim vozilima 15 dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija