Jump to content

plodouživanje


janicaoroz

Preporučene objave

Nakon muževe smrti ostala sam u stanu u kojem smo živjeli. On je umro bez oporuke. Ima sina iz prvog braka koji živi u drugom gradu. Kako smo suvlasnici na jednake dijelove, on mi pravi probleme stanovanja u njemu. Stan ima 55 m2 i nije djeljiv. Ima druge imovine koju mu rado prepuštam, ali on hoće dio stana. Traži da mu plaćam najam za njegov dio, prijeti da će useliti nasilno. Kakva su moja prava? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nema oporuke, njegov sin i vi ste nasljednici cjelokupne njegove imovine u jednakom udjelu - svakom polovina.

Je li ta druga imovina bar u vrijednosti stana?

 

Ako je stan bračna stečevina vas i supruga za trajanja bračne zajednice, vi ste već sada suvlasnica polovine stana, bez obzira na stanje vlasništva u gruntovnici.

 

Pokrenite ostavinu iza supruga, i dogovorite da vama ostane stan, a posinku ostatak imovine.

:kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako ste naveli da ste suvlasnici stana, dakle 1/2 stana koja je bila na vašem suprugu nasljeđujete Vi i njegov sin, na jednake dijelove.

Što u konačnici znači da ćete Vi biti suvlasnica u 3/4 dijela, a Vaš pastorak u 1/4 dijela.

Ako inzistira na svom dijelu stana, možete ga ili isplatiti (njegov suvlasnički dio) ili plaćati najamninu za njegov suvlasnički dio.

Varijanta je također da prodate stan, i podijelite novce, vjerujem da ćete za 3/4 dobivene cijene uspjeti kupiti stan, nešto manji od sadašnjeg, ali barem će biti samo Vaš i bit ćete na miru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ostavinska rasprava je već bila. Stan je vlasništvo moga muža, nije bračna stečevina. Mužev sin i ja smo po ostavinskoj raspravi vlasnici svega 50:50. On nije htio ni čuti za dogovor, makar je moja ponuda bila i više nego korektna. Druga imovina ima vrijednost njegovog udjela u stanu, čak i veću, ali njega interesira samo stan i kako me istjerati iz njega.Imam li pravo na plodouživanje nakon muža ili me stvarno može istjerati ili kako on kaže da će moj dio dobiti kroz stanarinu i kamate koje će sudski tražiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na temelj čega suvlasnik tjera suvlasnika iz stana.

ni jedan suvlasnik(1/2 i 1/2) nema veće pravo na stan od drugog suvlasnika .

nemože vas tjerati iz Vašeg suvlasničkog djela .

prijava policiji (prijetnja ,uznemiravanje).

može tražiti 1/2 najamnine ili pridaju stana ili isplatu za njegovu 1/2.

ako ste upisani kao suvlasnik stana (poslije ostavinske )

izvadite novi vlasnički list.

 

plodouživanje je trebao rješiti bivši vlasnik upisom prava u gruntovnu knjigu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija