Jump to content

pravo na godišnji odmor ili naknada


Korisnica2

Preporučene objave

Molila bih da mi objasnite kako se određuje pravo na godišnji odmor ili isplata novčane naknade ako on nije korišten. U konkretnom slučaju, radni odnos je trajao u razdoblju od 4mj i 23 dana, prilikom čega su sklopljena 3 ugovora na određeno i radni odnos je prestao istekom ugovora o radu na određeno vrijeme. Može li se u tom slučaju tražiti naknada za neiskorištene dane godišnjeg odmora?

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ja mislim da imate pravo na razmjerni dio godišnjeg odmora odnosno naknadu plaće za taj razmjerni dio.

Prema Zakonu o radu radnik ima pravo na jednu dvanaestinu godišnjeg odmora, za svaki mjesec rada ako u kalendarskoj godini u kojoj je zasnovao radni odnos, zbog neispunjenja šestomjesečnog roka nije stekao pravo na godišnji odmor.

Naknada se određuje,razmjerno broju dana neiskorištenoga godišnjeg odmora.

Pri izračunavanju trajanja godišnjeg odmora na gore opisan način najmanje polovica dana godišnjeg odmora zaokružuje se na cijeli dan godišnjeg odmora, a najmanje polovica mjeseca rada zaokružuje se na cijeli mjesec.

Znači ukoliko ste radili 4 mjeseca i 23 dana, imate pravo na 5/12 godišnjeg odmora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija