Jump to content

Pečat -žig


BartOS

Preporučene objave

Oblik i veličina i izgled i sadržaj pečata i tko o tome odlučuje pogledajte u temeljnom aktu društva.

 

Izrada žiga nije problem. Trebate ponijeti kopiju Rješenja iz sudskog registra, napraviti prijedlog izgleda pečata.

 

Cijene ovise o veličini, izgledu, obliku.... (mislim da je prosječna cijena 120-250 kn)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Veteran,

 

moj problem je taj što ja već imam pravovaljani žig. Na žigu se uz podatke firme nalazi i logo. Taj logo je zamjenjen sa novim logom tvrtke kojeg bi također stavili i na žig.

E sad da li je to i gdje potrebno prijaviti? Dakle radi se o promjeni logotipa tvtke na žigu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam sigurna da sam razumjela.

 

Ako logotip želite zaštiti, pokušajte kontaktirati Državni zavod za intelektualno vlasništvo.

 

Ako to nije namjera, onda ćete morati, logotip promjeniti na poslovnim papirima trgovačkog društva, prijaviti promjenu u banci na potpisnom kartonu.

 

Samo pazite da netko neovlašten ne dođe u posjed starog pečata, kako ga ne bi zloupotrijebio.

 

Nije na odmet poslati dopise, ili e-mail poslovnim partnerima, sa obavijesti da ste promijenili logo trgovačkog društva, kako bi znali da i dalje surađuju sa istim društvom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...

1. ) Sa Sudskim riješenjem odete i izradite novi žig - Pečat.,za koji vjerovatno imate neki svoj prijedlog. 2. )  Sa novim Pečatom, obavezno prvo idete u poslovnu Banku ( ili banke )  i izvršite - promjenu pečata na potpisnom kartonu, ovlaštenih osoba. Ako ima više potpisnika na kartonu deponiranih potpisa - u tom slučaju svi moraju biti nazočni - da se ponovo potpišu na novi potpisni karton, ovlaštenih osoba koje mogu raspolagati sa - Financijskim  transakcijama .  3.)   Bilo bi dobro, da Ugovore koje imate sa poslovnim partnerima - ponovo iste potpišete i ovjerite - novim žigom - To nije obaveza, ali da ne bi u budućnosti došlo do nekih problema, vezanim u svrhu dokazivanja - pravovaljanosti tih Ugovora.

 

, BartOS je napisao:

E sad da li je to i gdje potrebno prijaviti? Dakle radi se o promjeni logotipa tvtke na žigu.

Napisao sam vam cijelu proceduru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, frenki zg je napisao:

1. ) Sa Sudskim riješenjem odete i izradite novi žig - Pečat.,za koji vjerovatno imate neki svoj prijedlog. 2. )  Sa novim Pečatom, obavezno prvo idete u poslovnu Banku ( ili banke )  i izvršite - promjenu pečata na potpisnom kartonu, ovlaštenih osoba. Ako ima više potpisnika na kartonu deponiranih potpisa - u tom slučaju svi moraju biti nazočni - da se ponovo potpišu na novi potpisni karton, ovlaštenih osoba koje mogu raspolagati sa - Financijskim  transakcijama .  3.)   Bilo bi dobro, da Ugovore koje imate sa poslovnim partnerima - ponovo iste potpišete i ovjerite - novim žigom - To nije obaveza, ali da ne bi u budućnosti došlo do nekih problema, vezanim u svrhu dokazivanja - pravovaljanosti tih Ugovora.

hvala Vam puno na brzom i iscrpnom odgovoru!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, jana.y je napisao:

Moramo promijeniti pečate tvrtke, jer su istrošeni

P.S. - Ako u firmi imate više pečata - obavezno ih > obilježite brojem< , to jest na svaki žig stavite broj. Recimo, - žig br. 1 je onaj koji je deponiran na potpisnom  kartonu. - žig koji duži osoba koja recimo - zaprima robu u skladište - br. 2. - žig koji duži osoba koja - izdaje robu iz skladišta br. 3. Ako imate maloprodajne poslovne jedinice - svaka ima svoj žig sa svojim brojem, kojim ovjerava primljenu robu. - na žigu ne treba pisati (br. 1) več samo broj .

uređeno: od frenki zg
ispravavak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija