Jump to content

Obnova postupka, "jednostavno" pitanje


ecwashere

Preporučene objave

Može li obnova postupka umirovljenja otići u kontra smjeru, tj, da li unatoč dostavljenim papirima o pogoršanju stanja kao posljedica sudjelovanja u DR, famozni doktor može smanjiti omjere "rata i mira" tako da iznos mirovine bude manji nego iz prvobitnog rješenja?

 

Pitam li ja gluposti ili je tako što netko doživio u praksi?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ecwashere je napisao:

Može li obnova postupka umirovljenja otići u kontra smjeru, tj, da li unatoč dostavljenim papirima o pogoršanju stanja kao posljedica sudjelovanja u DR, famozni doktor može smanjiti omjere "rata i mira" tako da iznos mirovine bude manji nego iz prvobitnog rješenja?

 

Pitam li ja gluposti ili je tako što netko doživio u praksi?

 

Ne pitaš gluposti, nego je pitanje na mjestu, mislim da to još nitko nije doživio u praksi, ali sve je moguće s obzirom na stanje u državi, zar nisu rušili postotke HRVI s 30% na 20%, s 20% na "manje" od 20%, itd... naravno, to je neka druga komisija, tko garantira da "sutra" i ova komisija (taborski) ne krene tim putem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa ja ne znam da li se uzimaju bolesti poslije umirovljenja,pitanje je zanimljivo i opet ponavljam ne može mu se smanjiti omjer ili će ostati isti ili će ako bude imao sreće biti podignut a ostale bolesti poslije umirovljenje ,teško da će mu uvažiti ,znači jedino ona bolest prije umirovljenj ,ja na sebi osjetio nisu mi ništa priznali osim onih boles i prije umirovljenja ,zato čovjeka nemojte plašiti niti mu davati lažnu nadu ,nego je realno za očekivati da će mu se omjer povećati jedino ako mu je nastalo pogoršanje,a to će morati potkrijepiti vrećom nalaza ,od ambulantnih liječenja pa svih drugih bolesti jedino u slučaju ako je nastupilo pogoršanje.pozdrav

:palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pitanje je više nego zanimljivo - evo recimo jedam vrlo mogući primjer:

 

čovjek koji ima recimo 100% profesionalnu vojnu mirovinu, stanje mu se pogorša na način da je recimo obolio na srce - predaje dokumentaciju za obnovu postupka jer mu se stanje sa ranjenom kičmom pogoršalo - prolazi komisiju i famozni doktor mu daje 50% ratnu i 50% civilnu, tako da u konačnici čovjek dobiva manju mirovinu nego što je imao unatoč pogoršanju stanja - to je problem (ili nije)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam kako za ljude sa statusom HRVI, ali znam da oni koji su otišli u profesionalnu mirovinu iz sustava po člancima 11 i drugima ne smiju biti još bolesniji.

Moj slučaj: u mirovini po članku 11. zbog profesionalne nesposobnosti, na upit u mirovinskom o obnovi postupka zbog pogoršanja stanja su mi odgovorili da može , ali se onda mirovina računa po općim propisima što u konačnici znači manja mirovina.

Tko je tu lud ja ne znam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija