Jump to content

dvije susjede


dejanbobo1

Preporučene objave

Evo moj slučaj:kroz moju k.č. ima pravo provoza i prolaza jedna druga k.č.. Međutim, k.č. koju moramo trpjet ima dva vlasnika odnosno dvije kuće pod jednim brojem. Jedna kuća ima s druge strane pristup javnom putu dok ova druga nema.

Zanima me: dali moram trpjet oba vlasnika jer su pod istim brojem ili mogu jednog izbacit podizanjem tužbe ukidanja prava služnosti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana !

 

1. U gruntovnici zatražite izvod iz zemljišnih knjiga za

Vašu česticu ,u kojemu treba biti naznačen upis prava služnosti prolaza vlasniku susjedne k.č.

 

U gruntovnici u knjizi isprava pogledajte na temelju koje odluke je izvršen upis prava služnosti prolaza preko Vaše k.č.

i u korist koga .

Vi možete tražiti ikopiju tog dokumenta .

 

2. Ako vlasnik ili vlasnici susjedne k.č. imaju prolaz na javnu površinu sa svoje k.č. tada ćete tražiti da se ukine pravo služnosti prolaza preko Vaše k.č.

 

 

3.Na temelju pribavljene dokumentacije ,pravno educirana osoba predložiti moći će Vas savjetovati o izgledima za uspjeh u parnici ili parnicama koje bi pokrenuli .

 

Budite oprezni sa tužbama ,jer sporovi su dugotrajni i skupi.

 

3.Što se naknade tiče Vi prvenstveno trebate pismenim putem zatražiti od osobe koja bez pravne osnove koristi Vašu k.č.

(to znači da nema upisano pravo služnosti).

Visinu naknade možete dogovoriti u skladu sa cijenama

koje određuje lokalna samouprava kod davanja zemljišta u koncesiju .

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija