Jump to content

Zapljena vozila- croatia osiguranje hitno savjet..


zozok

Preporučene objave

Pozdrav..

prije 4 godine kupio sam vozilo putem autokredita kod RBA banke..bio sam u radnom odnosu i kredit mi je odobren bio u roku par dana..kredit sam uredno otplacivo putem administrativne zabrane sce dok nisam ostao bez posla..poslje sam kredit otplacivo uplatnicama u rba banci ali ne redovito..nakon vise od 1,5 god rba banka je otkazala ugovor o kreditu i kredit tj ukupan iznos naplatila je croatia osiguranje....

dobio sam dopis od croatie da su platili stetu i da im u roku 15 dana isplatim dug ili dostavim vozilo i predam njima do podmirwnja duga...da bi stvar bila gora na vrata su mi dosli iz croatie osiguranja 2 djelatnika koja su rekla da moraju zapljeniti vozilo..kako vozilo nije bilo na parkingu rekli si da u roku 24 h predam vozilo ili ce oni opet doci po njega...

rekli su da auto mogu zadrzati samo ako uplatim 2/3 duga i to ne putem uplatnice vec da donesem gotovinu njima u ured croatie osiguranja...

inace knjizica vozila je od prvog dana kod mene i glasi na moje ime vlasnistvo...

ono sto me zanima u ovome da li je to s pravme strane regularno od strane crotia osiguranja ili postoji sudska procedura koja mora proci da se zapljeni vozilo ili se rjesava samo tako ...pokucaju na vrata i kazu moramo zapljeniti vozilo...danas sam se posavjetovo kod dva odvjetnika i s obje strane su rekli da meni nitko nesmije zapljeniti vozilo na taj nacin...molim vas za jos koji savjet ili prijedlog...hvala unaprijed...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maestral1 je napisao:

Kupio si nesto i obecao platiti (potpisao ugovor)

To nisi platio iako si upozoren da trebas platiti kao sto je dogovoreno

Vlasnik trazi natrag neplaceno

Ti trazis nacin da zadrzis nesto sto nije tvoje i sto nisi platio?

 

I za to trazis pomoc? :vrti:

 

Zozok traži savjet i prijedlog, a ne da mu netko "soli pamet"! Vjerujem da nije išao s namjerom nikoga prevariti niti na temelju toga steći automobil, a što su se činjenice promijenile i što je ostao bez posla - nije kriv. Sigurna sam da bi svatko tko se našao u takvoj situaciji bio i više nego presretan kada bi mogao iskeširati sav preostali dug i isplatiti automobil, ili da do te situacije nije ni došlo. Osim toga, automobil je otplaćivan godinama- pa nikome ništa??

Moj savjet- ako ikako možete plaćajte dalje preostali dug koliko možete, da se dugovanje smanjuje. Ne znam u kakvoj ste finan.situaciji ali probajte s njima možda postići neki dogovor oko plaćanja koji znate da možete ispoštovati ( uglavnom ne žele na to pristati jer kažu da nisu banka da nekoga kreditiraju! ) ali možete probati i pokazati volju da se taj problem riješi. Ne znam koliki dio kredita ste uspjeli otplatiti itd. ali slažem se sa savjetom Vašeg odvjetnika- vozilo ne predavajte bez sud.odluke. Nisam razumjela da li traže vozilo da ga prodaju i namire dio duga iz dobivenog iznosa ili kao osiguranje do pomirenja duga? Ako traže zbog prodaje-može Vam se dogoditi da netko iz Cro.osiguranja ili iz firme koja za njih utjeruje dugove odveze vozilo, njihov vještak ga procijeni na minimum minimuma, a Vama natovare još dooobar dio duga koji morate namiriti. Sami procijenite želite li riskirati sud.troškove pa neka sud odluči što je ispravno i na koji način, ili problem riješite na način kako to traži osiguranje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zbog mogućih problema bilo bi potrebno u ovlaštenom servisu izvršiti procijenu vrijednostu automobila (ili da procijenu napravi sudski vještak,što je bolja opcija)

ako vam uzmu auto bez sudskog rješenja

prijavite krađu.

u dvorište ili garažu nesiju uči bez sudskog naloga i asistencije policije.

uznemiravanje od strane osoba upučenih od osiguranja

prijavite policiji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija