Jump to content

poslovođa


saki321

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...

saki321 je napisao:

Poštovanje!

Zamolio bi odgovor na sljedeću situaciju..

Moja zaručnica otvorila bi trgovački obrt ali nema zadovoljavajuću stručnu spremu. Zato bi postavila mene kao poslovođu budući da zadovoljavam uvjetima no ja sam stalno zaposlen u jednoj firmi.

Mogu li biti poslovođa u njenom obrtu?

 

Ja sam se u praksi susrela sa niz situacija gdje je u rješenju o otvaranju obrta (upisu u registar) ureda za gospodarstvo kao voditelj obrta bila upisanaa osoba koja je zaposlena negdje drugdje.

Dapače, svojevremeno je jedna takva osoba bila na Zavodu za zapošljavanjee, te je za njeno ime primljen poticaj za zapošljavanje...

Stoga, ne uzimajte prethodni odgovor zdravo za gotovo, jer postavljanje nekoga za stručnu osobu određenog obrta, nije isto što i zapošljavanje iste te osobe :palac:

Iskoristite neusklađenoost propisa u svoju korist!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Zakon o obrtu je decidirano naveo u članku 5. stavku 3. da se sa stručnim djelatnikom može obavljati vezani obrt ako "...zaposli radnika, u punom radnom vremenu..."

Dakle, to je zakonska odredba, pa ne razumijem zašto moj odgovor neutemeljeno demantirate i navodite ljude da svjesno počine prekršaj, a upravo bismo im trebali pomoć da zbog neznanja ne učine isti, jer ih neznanje ne opravdava kad stigne kazna. Budete im ju vi platili ?!?!?!

 

 

Ja sam se u praksi susrela sa niz situacija gdje je u rješenju o otvaranju obrta (upisu u registar) ureda za gospodarstvo kao voditelj obrta bila upisanaa osoba koja je zaposlena negdje drugdje.

Dapače, svojevremeno je jedna takva osoba bila na Zavodu za zapošljavanjee, te je za njeno ime primljen poticaj za zapošljavanje...

Stoga, ne uzimajte prethodni odgovor zdravo za gotovo, jer postavljanje nekoga za stručnu osobu određenog obrta, nije isto što i zapošljavanje iste te osobe :palac:

Iskoristite neusklađenoost propisa u svoju korist!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija