Jump to content

istek vozačke dozvole - liječnički pregled


Beata

Preporučene objave

ne znam dal sam u pravom topicu, ako nisam prebacite me.

 

kakvo je pravilo u slučaju isteka valjanosti vozačke dozvole zbog nošenja naočala - potreban je kontrolni pregled - pravilo je kao da se ide na medicinu rada na pregled, a ustvari se ne radi samo o pregledu kod okulista nego rade cjelokupni pregled liječnički, ono kao da polažeš ispit pa obavljaš kompletni opći liječnički.i to fino naplate 430,00 kn. ne vidim svrhu da se zdrav čovjek, samo zbog očnog pregleda, pregleda kompletno - svakako bi samo pregled okulista bio jefiniji. da li je to stvarna obveza po zakonu ili samo način da se više naplati?

 

hvala na odg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakonski ne postoji istek valjanosti vozačke dozvole zbog nošenja naočala. Vozačka dozvola ili je istekla ili nije. Što se tiče naočala, one su upisane u vozačku dozvolu kao obavezne, ako je liječnik to i napisao i zbog toga postoji vremensko ograničenje valjanosti vozačke dozvole

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Beata je napisao:

da li je to stvarna obveza po zakonu ili samo način da se više naplati?

 

Po odluci nadležnog ministra. Koštati će vas 430,50 kuna.

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2010_05_59_1393.html

 

Mene košta 533,50 kuna, a svako 5 godina mi rade samo EKG (jer to im je dokaz da sam uopće pristupio) i pišem psiho test jer imamo nepopustljivu psihologicu.

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ mapa

hm, to sam nespretno rekla - vrijedila je 10 god i sad je istekla - a to vremensko ograničenje određeno je zbog nošenja naočala

 

@petpetica

a očito je tako i moram napravit kompletni pregled, umjesto samo kod okulista i to platit 450,00 kn.., mada mi je taj zakon logičan i opravdan samo za onog tko 1 x obavlja pregled pri polaganju vozačkog ispita, a ne kod obnavljanja vozačke koja je bila vremenski ograničena samo zbog 1 isključivog "nedostatka"/razloga, zdravorazumski bi trebalo samo oči pregledat

hvala na odgovoru :namiguje:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Od 5. rujna 2012., prema Pravilniku o zdravstvenim pregledima vozača propisano je da se kod redovitog nadzornog pregleda vozača, uz pregled specijaliste medicine rada, obavlja samo onaj pregled po kojemu je vozač dobio ograničenje. U slučaju da produžujete vozačku dozvolu, liječničko uvjerenje će vam vrijediti 6 mjeseci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija