Jump to content

T-COM Dug po internetu


tomek1221

Preporučene objave

danas sam zvao t-com u vezi nekog problema vezano za max tv sto ga nisam dobio da bi mi rekli da su mi otkazali zahtjev zbog nekakvog duga po internetu za broj nevezano koji je iz 2005 god,postojeci dug je na moje ime 1300 kn.o kojem nisam u ovih 7 god uopce kontaktiran niti obavjesten da postoji ikakvo dugovanje na moje ime.pa me zanima sta sad napraviti jer navodno su oni to prosljedli odvjetniku.i da ce mi se javit njihova financiska sluzba.jel ima zatstara za takve racune?jer sam siguran da nikakav dug po internetu nemam jer me niko nije ni kontaktiro u ovih 7 god.hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednogodišnji rok zastare

Članak 232.

(1) Zastarijevaju za JEDNU (1) godinu:

1) tražbina naknade za isporučenu električnu i toplinsku energiju, plin, vodu, za dimnjačarske usluge i za održavanje čistoće, kad je isporuka, odnosno usluga obavljena za potrebe kućanstva,

2) tražbina radiopostaje i radiotelevizijske postaje za uporabu radioprijamnika i televizijskog prijamnika,

3) tražbina pošte, telegrafa i telefona za uporabu telefona i poštanskih pretinaca te druge njihove tražbine koje se naplaćuju u tromjesečnim ili kraćim rokovima,

4) tražbina pretplate na povremene tiskovine, računajući od isteka vremena za koje je tiskovina naručena.

(2) Zastara teče iako su isporuke ili usluge produljene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li ste vi taj dug platili?? Da li je već pokrenuta ovrha??

Ako za taj dug nije još pokrenut nikakav pravni postupak, nastupila je zastara. Ako je ovršni postupak stavljen izvan snage radi nemogućnosti naplate, ovrhovoditelj ponovo može pokrenuti postupak. Ako vam je ovrhom već namiren isti dug, nabavite dokaz za to i pripremite žalbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

moze pomoc?

danas sam dobila ovrsni prijedlog,tj.rjesenje po ovrsi,naravno od Hanzekovic&partneri zbog nepodmirenog duga od 420 kn.s njihovim troskovima sada je to 1000kn.mislim,nije to tako puno ali ja sam samohrani roditelj i nemam posla.nemam imovine.kako to platit?zvala sam ih danas..i nakon 10 puta zena se javila ,ja se predstavila i rekla zasto zovem a ona mi spustila slusalicu..mislim..lijepa moja zemljo..zanima me samo dali da napisem i posaljem prigovor i objasnim svoju situaciju?da li je moguce to platit na rate?i kako?di da ja to uplatim?kome?ne javljaju mi se pa nis ne znam.mislim,svjesna sam da sam im duzna i zelim se tog rijesit samo nisam u stanju dat 1000 kn odjedanput.a znam da ce to samo rasti..inace,ugovor mi je istekao sad u 12 mj.sta da radim?kome da se obratim? :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ugovor je sklopljen 25.12.2009.na 2 godine. od tada su svi racuni placeni do 20.12.2010(71.00kn),20.01.2011(19,80kn),20.02.2011.(10.00kn),20.03.2011(10kn),20.04(10kn).16.09.2011.(300kn).nisam koristila taj mobilni internet od 12 mjeseca 2010 godine.dug je 420,80kn,s njihovim troskovima957,95kn.ovrsni prijedlog mi je poslan 28.11.2011 godine.a primila sam ga 13.01.2012.zanima me sta da radim?moze li to na rate i kome da se obratim,jer zbilja nisam u mogucnosti platiti cijeli iznos?hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda bi vam bilo najbolje da uplatite odnah tih 420 kn duga i do 20.01. pošaljete prigovor uz navod da ste uplatili dug. Možtete reći i da te račune niste primili i niko vas nije kontaktirao iz telekoma.Ja bih tako napravila... Neće vam oni pristati na obročnu otplatu, ne vjerujem. Ako od njih tražite bilo kakve ustupke, iskorištavaju da bi dbelo naplatili...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mare82 je napisao:

ugovor je sklopljen 25.12.2009.na 2 godine. od tada su svi racuni placeni do 20.12.2010(71.00kn),20.01.2011(19,80kn),20.02.2011.(10.00kn),20.03.2011(10kn),20.04(10kn).16.09.2011.(300kn).nisam koristila taj mobilni internet od 12 mjeseca 2010 godine.dug je 420,80kn,s njihovim troskovima957,95kn.ovrsni prijedlog mi je poslan 28.11.2011 godine.a primila sam ga 13.01.2012.zanima me sta da radim?moze li to na rate i kome da se obratim,jer zbilja nisam u mogucnosti platiti cijeli iznos?hvala

 

Bitno je da pažljivo proučite što ste ugovorili u tome ugovoru sklopljenom na 2 godine. Možda se radi o nekoj mjesečnoj naknadi bez obzira na korištenje. Provjerite to kao i izvod otvorenih stavaka za iznos koji Vas terete.

Ukoliko mislite da ste u pravu uložite prigovor i u njemu napišite "prigovaram u cjelosti" te ukratko obrazložite zbog čega prigovarate. Rok za slanje prigovora je najkasnije do. 21.01.2012.

No ukoliko izgubite spor(ako nema elemenata u Vašu korist) samo čete si još dodatno povečati troškove koji su več i sada prešli glavnicu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija