Jump to content

Porez na rad u inozemstvu


Abu_ali

Preporučene objave

Trazio sam na forumu ali nisam nasao jasan odgovor.

Dobio sam ponudu za rad u Omanu za inozemnu kompaniju i sad me zanima da li je na taj dohodak (nesamostalni rad) potrebno platiti porez u Hrvatskoj. Trazio sam u narodnim novinama i nasao da postoji sporazum o dvostrukom oporezivanju. S obzirom da imam obitelj u Hrvatskoj bio bi rezident Hrvatske sa osobnim interesima prema clanku 2 ali u clanku 15 pise:

 

1. U skladu s odredbama članaka 16., 18. i 19., plaće, zarade i druga slična primanja, koje rezident države ugovornice ostvari nesamostalnim radom, oporezuju se samo u toj državi, osim ako je riječ o nesamostalnom radu u drugoj državi ugovornici. Ako se radi o takvom nesamostalnom radu, primanja koja se od toga ostvaruju mogu se oporezivati u toj drugoj državi.

2. Neovisno o odredbama stavka 1., primanja koja rezident države ugovornice ostvaruje od nesamostalnog rada u drugoj državi ugovornici oporezuju se samo u prvospomenutoj državi ako:

a) primatelj boravi u drugoj državi u razdoblju ili razdobljima koja ukupno ne traju duže od 183 dana u bilo kojem dvanaestomjesečnom razdoblju koje počinje ili završava u predmetnoj kalendarskoj godini, i

b) primanje isplati poslodavac koji nije rezident druge države ili se ono isplati u njegovo ime, i

c) primanje ne tereti stalnu poslovnu jedinicu ili stalno sjedište koje poslodavac ima u toj drugoj državi

 

Koliko sam shvatio ukoliko bi bio preko 183 dana u Omanu ipak ne bi bio duzan platiti porez u Hrvatskoj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Abu_ali je napisao:

Gledao sam taj zakon ali on se odnosi samo na pomorce. Pomorci su regulirani posebnim zakonom koji regulira tih 183 dana s tim da oni trebaju raditi preko 183, nije dovoljno da budu izvan zemlje 183 dana.

 

 

Abu-ali dali ste pronasli neku noviju informaciju vezano uz oslobodjenej poreza??? Ja sam u slicnoj situaciji .....Tnx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija