Jump to content

ovršni prijedlog hrt pristojbu


mabek

Preporučene objave

Računi za hrt pristojbu nisu plaćani od početka 2006 do danas.Prije nekoliko dana sam primila ovršni prijedlog za prvih šest mjeseci 2006. godine u iznosu 430 kn za pristojbu plus 420 javnobilježničkih troškova.Danas sam primila isto za drugih šest mjeseci 2006 godine,a pretpostavljam da će tako biti svakih nekoliko dana.Imam li kakvih mogućnosti te koje su mi opcije,mogu li nekako barem izbaciti troškove ovršnog postupka,da li je možda nastupila zastara (inače hrt uplatnice mi ne šalju već sigurno dvije godine)?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

po uputi o pravnom lijeku

u roku od 8 dana (od primitka rješenje za ovrhu)imaš pravo na žalbu .

žalbu treba podnijeti javnom bilježniku koji je donio rješenje.

potraživanje osporavati zbog zastare potraživanja .

zastara potraživanja za rtv pristojbu nastupa nakon godinu dana od dospjelosti svakog računa (račun trebalo platiti 1.travnje 2010 . ,2 travnja 2011. nastupa zastara potraživanja duga)

na zastaru se moraš pozvati .na nju sud ili javni bilježnik nepazi po slžbenoj dužnosti.

ako na izjaviš žalbu, u zakonskom roku,ili se ne pozoveš na zastaru ,plaćaš i zastarjele tražbine .

zastara se prekida postupkom pred sudom ,avnim bilježnikom ili nadležnim tijelom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija