Jump to content

Savjet sugestija od iskusnih


printing68

Preporučene objave

Pozdrav svima,

 

Imam profesionalnu nesposobnost za rad u omjeru 30% - 70%

od 2009 godine, ostao sam u radnom odnosu te radim i danas uz redovna liječenja i terapije. RVI Ranjavanje 1992, dragovoljac, pričuvni narednik sa 4 godine u oružanim snagama, te 17 godina staža. Zbog pogoršanja zdravstvenog stanja prošli tjedan sam predao zahtjev za ponovno vještačenje. Šta je realno očekivat od vještačenja,koliko bi iznosila mirovina ? te zbog moje sumnje u crni scenarij molim sugestije iskusnih kako do pripadajučih prava po uzoru na branitelje koji su ostvarili 100 % pripadajučih prava.

 

 

Hvala unaprijed

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moja savjet ti je da napraviš obnovu postupka zbog pogoršanja tako ako ikako moguće da te komisia prebaci u opću nesposobnost pošto imaš rvi čin narednika,ako bi dobio 50%-50%mirovina bi ti bila blizu 5000 kn to je za opću pa pokušaj sretno,i budi uporan jer ratni invalidi podlježu novom zakonu o pravima branitelja ako sam malo pomogao još jedamput sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

printing68 je napisao:

Pozdrav svima,

 

Imam profesionalnu nesposobnost za rad u omjeru 30% - 70%

od 2009 godine, ostao sam u radnom odnosu te radim i danas uz redovna liječenja i terapije. RVI Ranjavanje 1992, dragovoljac, pričuvni narednik sa 4 godine u oružanim snagama, te 17 godina staža. Zbog pogoršanja zdravstvenog stanja prošli tjedan sam predao zahtjev za ponovno vještačenje. Šta je realno očekivat od vještačenja,koliko bi iznosila mirovina ? te zbog moje sumnje u crni scenarij molim sugestije iskusnih kako do pripadajučih prava po uzoru na branitelje koji su ostvarili 100 % pripadajučih prava.

 

 

Hvala unaprijed

 

nije mi jasno kako si ostao u radnom odnosu, a bio si na vještačenju u mirovinskom,(dobio 30%-70% profesionalnu, imaš HRVI), ne znam šta je problem, jesi li zamrznio mirovinu, ili ne želiš mirovinu, ili šta???

 

ja ne znam jel sam ja lud ili blesav, 'il mi noge smrde, ako si proglašen radno nesposoban (profesionalno), morao si biti najmanje šest mjeseci na bolovanju, da bi te poslali na vještačenje u mirovinski, čim imaš 30-70%(još kažeš da si i HRVI)znači bio si na vještačenju u HZMO, automatski odlaziš u mirovinu,

jedino ako nisi želio ići u mirovinu, pa si obustavio sve, ne znam, nije mi jasno :neznam:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U pravu si dobro sumnjaš tvoj ostanak na radnom mjestu će te vjerovatno koštati povoljnije mirovine. Nadam se da si do sada imao vrhunska primanja pa ti se isplatilo ostati na poslu. Daj nas prosvjetli kakovo je to profesionalno oboljenje sa dobivenim omjerima a da nisi završio u mirovini?

Javi se sa suvislim pitanjem kad budeš imao problema ovako samo slutiš, vjeruj u pravnu državu i njezine zakone možda će se sve dobro završiti. A ako ne javi se sa problemom koji ja za sada ne uoćavam. moraš voditi računa da neurološka i fizijatrijska dijagnoza moraju biti usko povezane sa dijagnozom po kojoj si stekao HRVI

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija