Jump to content

otkup stana HITNO


Ella

Preporučene objave

Dobila sam u najam stan od grada ili državni stan, bio je totalno devastiran i u njega sam morala uložiti dosta novaca. Ponudili su mi otkup tog istog stana, po povlaštenoj cijeni, takvu istu cjenu su dobili i oni koji su ušli u uređen stan. Naravno tražila sam priznavanje uloženih sredstava što su mi oni odbili jer je cijena ionako niska, što meni uopće neodgovara ja sam u gubitku u odnosu na one koji su ušli u uređen stan. Da li postoji zakon na koji se mogu pozvati ili bilo što ako je moguće napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o njamu stanova

III. OBVEZE NAJMODAVCA

 

Članak 12.

 

(1) Najmodavac predaje najmoprimcu stan u stanju pogodnom za stanovanje.

 

(2) Najmodavac i najmoprimac sastavljaju zapisnik kojim se utvrđuje stanje u kojem se stan nalazi u vrijeme predaje.

 

(3) Na odgovornost najmodavca glede nedostataka u stanu danom u najam, kao i za štetu nastalu zbog tih nedostataka, primjenjuju se propisi o obveznim odnosima.

 

Zakon o obveznim odnosia

Članak 1119.

Tko za drugog učini kakav izdatak ili što drugo što je ovaj po zakonu bio dužan učiniti, ima pravo zahtijevati naknadu od njega.

 

 

ako je napravljen zapisnik o predaji stana u kom su navedena oštećenja stana i ako je obnova rađenu u suglasnosti sa vasnikom stana .

ako posjeduješ račune i svjedoke za uloženo u obnovu stana

pismeno traži od vlasnika stana povrat uloženih sredstava.

ako ne bude postignut dogovor

tužbom traži povrat uloženoga u obnovu stana.

zastara je 5 godina.

 

potraži zakon kojim je određena prodaja stanova

u njemu je navedeno pravo na popust za jednokratnu uplati cijene i priznavanje vlastiti sredstava uloženih u obnovu stana i poboljšanje uvjeta za život.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da suglasnost nije tražena ali tad stan nije bio za stanovanje, imam slike i zapisnik o primopredaji, vidi se da je stan totalno bio u lošem stanju čak sam deratizaciju morala napraviti prije nego što je itko smio uči. E sad pošto nisam tražila suglasnost za renoviranje imam li pravo tražiti povrat sredstava, račune i svjedoke imam.Ponudu sam dobila koju trebam potpisati a sad neznam u kojem trenutku trebam podnjeti zahtjev za povrat uloženih sredstava, rečeno mi je da će se otkupna cijena smanjiti za iznos koji je uložen, a sad kao nemogu to tražiti zato što je otkupna cijena takva kakva je, a nije baš manja od tržišne cijene.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija