Jump to content

povrat troškova pauka


murina

Preporučene objave

Dakle...

1. Lipnja 2010. godine u Rijeci mi je pauk odnio auto zbog toga jer je navodno bilo parkirano na mjestu kojem bih bio u prekršaju po članu 82. stav.4 ZOSPC-a.

Platio sam 500 kuna pauk,(događaj se zbio u Rijeci) ali samu kaznu nisam (300kn) te sam se žalio na istu. Danas sam dobio rješenje Prekršajnog suda u Rijeci po kojem sam oslobođen od optužbe.

Radilo se o tome da je auto navodno bio parkiran na način da blokira kolni ulaz u garažu. Pošto je na tom mjestu bilo samo rukom napisano na zidu ZABRANJENO PARKIRANJE, odnosno radi se o uzurpaciji javnog prostora od strane privatne osobe koja je u konačnici i pozvala pauk, dokazao sam da taj prekršaj nije moguće počiniti na navedenom mjestu.

Interesira me slijedeće:

Da li je moguće tražiti od Prometnog redarstva Rijeke da mi vrati 500 kuna koje sam bio prisiljen platiti da bi mi vratili auto?

Ukoliko jest, na koji bih se zakon trebao pozvati i da li da se sa zahtjevom obratim Sudu u Rijeci ili samom gradu Rijeci?

 

Inače sam iz Koprvinice, u Rijeci sam bio privatnim poslom.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Niste ništa pogriješili što ste platili troškove premještanja.

 

Posada pauka postupa po nalogu koji im izdaje ovlaštena osoba, a to može biti policijski službenik ili prometni redar.

 

ZAKON O POLICIJI

Članak 115.

Za štetu koju policijski službenik počini trećim osobama u službi ili u svezi sa službom odgovara Republika Hrvatska, osim ako se dokaže da je šteta posljedica zakonite primjene policijskih ovlasti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pogriješio si što si platio trošak premještanja auta ,nešto što nisi naručio.

trebao si čekati odluku suda i ako budeš proglašen krivim za prekršaj tada platiti trošak premještanja auta .

 

znaš odu dječiju brojalicu .ecka pecka šta se da to se više nevrača. oprosti se od 500,00 kuna koje si darovao koncesionaru.

 

nema primjera da je sud donio presudu da država plaća zbog greške policajaca ili sudaca ,kojima je drugom počinjena šteta.

treba biti dokazana namjera počinjenja štete.

 

uslugu premještanja auta je koncesionar naplatio ,od koga njima nije važno.

 

možda ti može pomoći Zakon o obveznim odnosima

Članak 1119.

Tko za drugog učini kakav izdatak ili što drugo što je ovaj po zakonu bio dužan učiniti, ima pravo zahtijevati naknadu od njega.

 

ako je premještanje vozila tražio komunalni redar

tada je lokalna samouprava naručila uslugu i istu trebala platiti.

policija -država.

pokušaj pismeno tražiti povrat uplaćenog novca .ako posjeduješ račun.

 

zastara za povrat (stečeno bez osnove) je 5 godina .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da bih mogao preuzeti svoj auto koji je bio na parkralištu Rijeka parkinga zajedno sa svim ostalim koje je pokupio pauk, morao sam platit 500 kuna na blagajni.

Radi se o tome da je Redar zatražio da pauk moj auto odnese a da za to nije imao nikakve zakonske osnove što je i dokazano na sudu.

Prema tome sad kad imam sudsko rješenje da nije postojala osnova za takav postupak, trebam zatražiti od grada Rijeke da mi vrate 500 kuna koje sam bio prisiljem platiti a da bih mogao nazad u posjed vlastitog auta.

 

Da to nisam platio, do današnjeg dana bi mi auto ostao parkiran na parkiralištu na koje automobile u navodnom prekršaju dovozi Pauk grada Rijeke.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

murina je napisao:

Da bih mogao preuzeti svoj auto koji je bio na parkralištu Rijeka parkinga zajedno sa svim ostalim koje je pokupio pauk, morao sam platit 500 kuna na blagajni.

 

Da to nisam platio, do današnjeg dana bi mi auto ostao parkiran na parkiralištu na koje automobile u navodnom prekršaju dovozi Pauk grada Rijeke.

 

navedeno nije točno.

koncesinar mora vlasniku vratiti auto i izdati nalog za plaćanje usluge.

ako usluga nebude plaćena sudskim putem se vrši potraživanje uvečano za zakonske kamate.

 

mogu zadržati vozila sa stranim registarskim ploćicama ,do plaćanja usluge .

 

nisi naručio uslugu šlepanja svog auta i nisi dužan istu platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerite tko je izdao nalog.

 

Prometni redari imaju ovlast nadzora prometa u mirovanju, ali ne vjerujem da su oni izlazili na teren po pozivu građanina, ne znam, prvo provjerite.

 

U svakom slučaju, kome god pišete, zahtjev napišite kratko i nedvosmisleno da ga ne shvate kao nekakvu pritužbu na rad svog djelatnika.

 

Zalazite u nedorečenu praksu, postoji na stotine prekršajnih predmeta u kojem su okrivljenici oslobođeni odgovornosti, a nije im se dalo tužakati dalje za par stotina kuna za pauka, jer su troškovi postupaka višestruko skuplji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija