Jump to content

OPG pravna ili fizička osoba


zdavor

Preporučene objave

Molim Vas da mi odgovorite na sljedeće :

Nositelj sam OPG-a koji je u sustavu PDV-a. Znači ne vlasnik poljoprivrednog obrta niti doo nego nositelj OPG-a u sustavu PDV-a.

U sporu sam sa jednim trgovačkim društvom. Oni smatraju da sam ja pravna osoba dok u Zakonu o poljoprivredi jasno stoji da sam ja fizička osoba. Spor sam prijavio Državnom inspektoratu a od njih sam dobio tumačenje da sam ja pravna osoba i da zbog te činjenice oni nemaju ingerenciju da djeluju i da se zakon o zaštiti potrošača na mene ne odnosi. Pokazao sam im gdje piše u Zakonu o poljoprivredi da sam fizička osoba ali oni ostaju pri svom.

 

Moje da mi odgovorite :

 

Kako to da inspektorat tumači zakon na način suprotno onome što u njemu piše ?

što sam ja, FIZIČKA ILI PRAVNA OSOBA ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 godina kasnije...

Staro je pitanje, a mene sada zanima pa se nadovezujem, možda je bilo kakvih promjena a vjerojatno je netko u međuvremenu dobio točnu informaciju - koji je status OPG-a?

 

Konkretno, u gruntovnici je kao vlasnik upisan "OPG ime prezime" 

Jel to pravna ili fizička osoba?

uređeno: od Grabarić Imbra
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu isti opisuje kao "organizacijski oblik gospodarskog subjekta poljoprivrednika fizičke osobe koja radi stvaranja dohodak samostalno i trajno obavlja djelatnost poljoprivrede i s njom povezane dopunske djelatnosti..."

Točnije, u čl.2 kaže da se "ovaj zakon odnosi na fizičke osobe koje u organizacijskom obliku OPG-a obavljaju gospodarsku djelatnost poljoprivrede i s njom povezane dopunske djelatnosti na teritoriju RH."

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Spitfire je napisao:

Zakon o obiteljskom poljoprivrednom gospodarstvu isti opisuje kao "organizacijski oblik gospodarskog subjekta poljoprivrednika fizičke osobe koja radi stvaranja dohodak samostalno i trajno obavlja djelatnost poljoprivrede i s njom povezane dopunske djelatnosti..."

Točnije, u čl.2 kaže da se "ovaj zakon odnosi na fizičke osobe koje u organizacijskom obliku OPG-a obavljaju gospodarsku djelatnost poljoprivrede i s njom povezane dopunske djelatnosti na teritoriju RH."

Koji račun izdaje OPG za prodanu robu, dali obični ne fiskalizirani račun ili samo otkupni blok,,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija