Jump to content

sudužnik - rješenje tužbe?


AbuDabi

Preporučene objave

Tražim savjet ili barem slično iskustvo...

 

Bio sam sudužnik za kredit. Dužnik nije otplaćivao svoj kredit, banka se namirila od osiguranja i sve je završilo na sudu s osiguranjem. Sud je donio odluku da zajedno s dužnikom (pola - pola) moram otplatiti kredit + sudske troškove. Pošto se dužnik, u namjeri da sam otplati svoj kredit, u međuvremenu nagodio s osiguranjem, uložili smo žalbu.

Sud mi je dostavio rješenje u kojem, ukratko, piše slijedeće:

 

Rješenje kaže da sam dužan uplatiti 1.700 kn sudskih troškova u roku od 8 dana te uplatnicu, zajedno s rješenjem, dostaviti natrag sudu. U slučaju da to ne učinim, slijedi mi ovrha na novčana sredstva.

To je detaljno ojašnjeno u cijelom rješenju, ali nigdje ne piše da li je moja žalba obrađena niti ishod cijelog procesa.

 

Mene zanima što znači rješenje koje sam dobio?

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

AbuDabi je napisao:

 

Rješenje kaže da sam dužan uplatiti 1.700 kn sudskih troškova u roku od 8 dana te uplatnicu, zajedno s rješenjem, dostaviti natrag sudu. U slučaju da to ne učinim, slijedi mi ovrha na novčana sredstva.

To je detaljno ojašnjeno u cijelom rješenju, ali nigdje ne piše da li je moja žalba obrađena niti ishod cijelog procesa.

 

Mene zanima što znači rješenje koje sam dobio?

 

Hvala!

 

To ste dužni platiti sudsku pristojbu na žalbu. U slučaju da uspijete u sporu, imate pravo tražiti od druge strane da Vam isplati taj iznos.

 

A žalba vam je najvjerojatnije već proslijeđena drugostupanjskom sudu u rad.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija