Jump to content

pravo na mirovinu


tajci-ck

Preporučene objave

Poštovanje,

molim Vas odgovor ako je moguće na jedno moje pitanjce.

Naime, njegujem jednog starijeg gospodina i pomažem mu u njegovom vinogradu...on ima 87 godina i mirovinu od 5000kuna. U zadnje vrijeme mi stalno govori o tome da se udam za njega da mogu naslijediti njegovu mirovinu. Ja imam 42 godine. Zanima me da li moram promjeniti svoje prezime i adresu stanovanja kad bih pristala na njegov prijedlog, kada mogu i da li uopće mogu ostvariti pravo na mirovinu po suprugu, odnosno njemu i kolika bi ta mirovina bila?

Malo sam Vas zasipala pitanjima...ali dosta mi je bitno i hitno jer ne želim se upuštati u nešto što je možda i neostvarivo.

Unaprijed sam Vam zahvalna na odgovoru.

 

S poštovanjem, Tanja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

tek sa navrtšenih 50 godina života imaš pravo na obiteljsku mirovinu.

korisnik ima 87godina i šanse za su male da poživi još 7,8 godina.

ali možeš reskirati.

porodična mirovina bi iznosila 70% od mirovine koju prima korisnik.(oko 3.500,00 kuna)

osim mirovine nasljedila bi i njegove nekretnine ili djelila sa ostalim nasljednicima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Poštovana!

Izvanbračni drug koji s osiguranikom ili korisnikom mirovine živi u zajedničkom kućanstvu najmanje tri godine ima pravo na obiteljsku mirovinu prema istim uvjetima kao i bračni drug.

Ako

Udovica ili -udovac do smrti bračnog druga nisu navršili 50 godina,ali su imali 45,imaju pravo na obiteljsku mirovinu kad navrše 50 godina.

 

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija