Jump to content

Ovrha - troškovi kaznenog postupka (plaćeno)


zmaj222

Preporučene objave

Pozdrav i pitanje!

 

Općinski sud donio je "Rješenje o pristojbi" za sudske troškove u ukupnom iznosu od 750 kn, od 30. siječnja 2012. godine. U rješenju je navedeno "...nalaže se tužitelju da u roku od 8 dana od dana dostave ovog rješenja na račun prihoda Državnog proračuna RH ..., plati sudsku pristojbu".

 

Upravo sam shvatila da je gospođa odvjetnica zezula stvar. Rješenje je primila 01.02., a poslala ga tek 07.02.

Dakle vec pri samom primitku Rješenja ja sam kasnila s plaćanjem a da nisam bila ni svjesna.

Troškove sam platila 13.02.2012.

 

16.03.2012. FINA sjeda na moj racun, na temelju rješenja o ovrsi.

Osim 750 kn zanimljiva je i naknada FINE za prisilnu naknadu od 167,93 kn. Ok.

 

Da li mi moze netko objasniti postupak ovrhe i vremenski odmak koji se javio.

Zar ne postoji nekakva provjera da li je račun plaćen??

 

Rješenje o ovrsi nisam dobila, saznala sam za njega provjeravajući promet na tekućem računu. To je zakonska praksa ili??

 

Molim objašnjenje!

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

zatražite od fine izvadak o njihovoj naknadi i vidjet čemo temeljem kojeg zakona se ista naplačuje.ako se ne varam,plačate i naknadu za taj izvadak.osim toga svi i sva se naplačuju.to je jednokratna naknada.ako vam je uskrate žalite se njihovom upravnom odboru i zatražite obrazloženje.nikome se ne može uzeti novac za nešto, a da se to isto ne opravda (možda kod nas ipak može..)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija