Jump to content

Sa C upravljati vozilom B kategorije


gogi24

Preporučene objave

Pozdrav, evo ja sam bio nestašan po pitanju alkohola naravno djaba mi pravdat se da nisam bio pijan samo sam imao alkohola u krvi al šta je tu je, 1,5g zabrane upravljanja vozilom B kategorije...

No danas sam na predavanju za pkv za kv vozača pričao malo sa profesorom koji je inače ispitivač za autoškole...i veli kako u čk.200 zakona o sigurnosti u prometu stoji sljedeče:

''Vozaĉ kojem je izdana vozaĉka dozvola za upravljanje motornim vozilom kategorije D ima pravo upravljati i motornimvozilima kategorije B, C1 i C, vozaĉ kojem je izdana vozaĉka dozvola za upravljanje motornim vozilom kategorije C ima pravo

upravljati i motornim vozilom kategorije B i C1.''

 

Veli da se njegov poznanik vadi žalbama ako ne direktno pri zaustavljanju i na osnovi toga upravlja osobnim automobilom B kategorije iako mu je izrečena mjera zabrane upravljanja, jer ima C kategoriju (kao i ja) i u zakonu ljepa ruba postoji, gdje piše da ja sa C kategorijom koja mi je važeča, smijem upravljati B kategorijom i ništa to nemože pobiti, molio bih vaše stručno mišljenje?

 

Unaprjed hvala ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

gogi24 je napisao:

Veli da se njegov poznanik vadi žalbama ako ne direktno pri zaustavljanju i na osnovi toga upravlja osobnim automobilom B kategorije iako mu je izrečena mjera zabrane upravljanja, jer ima C kategoriju (kao i ja) i u zakonu ljepa ruba postoji, gdje piše da ja sa C kategorijom koja mi je važeča, smijem upravljati B kategorijom i ništa to nemože pobiti, molio bih vaše stručno mišljenje?

 

 

Profesor nema pojma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veeeelika glupost!

Dio čl. 217. zakona o sig.prom.na cestama:

 

- B, spadaju motorna vozila, osim vozila A1, A2, A, F, G i M kategorije čija najveća dopuštena masa ne prelazi 3.500 kg i koja su dizajnirana i konstruirana za prijevoz ne više od 8 putnika, ne računajući sjedalo za vozača; motorna vozila ove kategorije mogu biti u kombinaciji s priključnim vozilom čija najveća dopuštena masa ne prelazi 750 kg,

– B+E, spadaju kombinacije vozila koje se sastoje od vučnog vozila B kategorije i priključnog vozila, pri čemu najveća dopuštena masa priključnog vozila ne prelazi 3.500 kg,

– C1, spadaju motorna vozila do 7.500 kg najveće dopuštene mase,

– C1+E, spadaju vučna vozila kategorije C1 i priključna vozila čija najveća dopuštena masa iznosi više od 750 kg, s time da najveća dopuštena masa tako nastale kombinacije vučnog i priključnog vozila ne smije prelaziti 12.000 kg,

– C, spadaju motorna vozila čija je najveća dopuštena masa iznad 7.500 kg,

– C+E, spadaju skupine vozila koje se sastoje od vučnoga motornog vozila C kategorije i priključnog vozila čija najveća dopuštena masa iznosi više od 750 kg,

– D, spadaju motorna vozila za prijevoz osoba koja osim sjedala za vozača imaju više od osam sjedala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija