Jump to content

dsi 07.07.


sara1991

Preporučene objave

@mala seka - ako ti nisu još poštom poslali, nazovi ih gore.. ja sam ih bila zvala, jer su nekim volonterima dostavili poštom prije a nekima nisu još, a svi radimo u županiji, i onda su mi tek nakon 4 dana došlo riješenje.

 

@er10 - sretno sutra!!

napiši kako je bilo, kakvi su ispitivači, pitanja!?

za koju stručnu spremu polažeš?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja sam volonter, ali nekako ne vidim razlog zašto bi prema nama bili blaži. Iz iskustva svojih kolega koji su polagali prije mjesec dana, zaključila bih da su prema svima dobri, pomažu, razbiju tremu, konkretna pitanja, ne bacaju olako...

Er10 svakako javi kako je prošlo, sretno!

 

Meni ugovor ističe 10.7., polažem 16.6.

uređeno: od abondazieri
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eto ljudi položio sam sve iz prve.....ispitivači super...stvarno ko što kažu svi s foruma razbijaju tremu i fuuuuuul pomažu znaći odgovor jedna rečenica i dalje oni melju....:))

 

ma stvarno su super!!

pitanja su baš ova s foruma ni jedno nije bilo drugačije... kad mi se malo staloži napišem pitanja...ali ugl...ona osnovna, žena iz zupa nam nudila bombone :) iz EU jedini nije bio baš nešto onako strog-u biti najstroži u grupi i rušio je dvojicu ali ti nisu ništa znali, meni je dosta pomagao podpitanjima!!!

Sve u svemu..zadnji sam napisao pismeni iz posebnog dijela jer su mi fulali struku ali sam nešto muljao pa prošo..bio sam gotov u 12h...

eto tolko od mene...pa sretno vam bilo!!! ;)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvo čestitke svima koji su prošli, i sretno svima koji već znaju datume polaganja.

 

PItanje ako netko zna, i da me utješi... ja bih sutra trebala prijaviti stručni, volontiranje mi završava 31.07., da li postoji mogućnost da me zovu sad još u 7 mjesecu, ili nema šanse već tek u devetom?? Jer još nisam počea učiti od peviše posla, aračunala sam tek na jesen, ali nešto iz grada pričaju da bih trebala položiti u roku godine dana pripravničkog??

 

Valjda me neće zvat već 7.7.??

 

Oprostite na gnjavaži i pozzz svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@ 53inja: Neznam zašto su tolko čekali s tvojom prijavom!?! Meni istiiče rok 24.7. a prijavio sam krajem ožujka..dobio poziv 8.5. za 2.6.

 

@ ostali: eto nekih pitanja kojih se sjećam...

ZUP/ZUS i UREDSKO

Rokovi

Rješenje (šta je, dijelovi, vrste )

Pravni lijekovi (mene pitala oglašavanje rješenja ništavnim)

Predhodno pitanje

Načela (nabrojati neka i jedno objasniti)

pisarnica (dijelovi )

Arhiva (službenik koji radi u arhivi kako se zove i koji ispit mora imati položen arhivar i arhivski ispit-ali nisam siguran)

a/a razvođenje ugl.. ona je više pričala mene pitala samo jedno pitanje iz uredskog

 

LOKALNA i SLUŽBENIČKI

Statut

Predstavničko tijelo

Šta je županija??

Grad???

osnovna načela kod službeničkih

popunjavanje radnih mjesta

prijam u državnu službu-opći uvjeti

pravilnik o unutarnjem redu

Kako drž.služ ostvaruju svoja prava?? kolektivnim...

Koje osobe nemogu biti primljene u drž.. službu..to su ona 3 kriterija..

posrednik u drž..službi

 

USTAV/SUSTAV DRŽAVNE UPRAVE

 

Što je ustav

nacionalne manjine-prava i kako ona ostvaruju svoja prava

O ustavnom sudu??

predsjednik

ugl osnove

koja su tijela drž...uprave i njihovi poslovi

inspekcijski nadzor sve o njemu

vlada

uredi držane uprave koje su njihove funkcije i da nabrojim neku

EU

Pariški ugovor (pitao me bit tog ugovora-zašto je sklopljen šta je Schuman htio postići sa deklaracijom...)

Kriteriji

Sud pravde koga nadzire i njegova uloga (tu mi je isfurao neki primjer ali nisam imao blage...i ostao živ :D)

To je to čega se sjećam....eto ljudi želim svima puno sreće, i kažem još jednom stvarno su ok i pitaju osnove!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala puno na pitanjima, ZNACI SVA TA PITANJA SU PITALI TEBE? po KOLIKO UOPCE PITANJA PITAJU SVAKOG?... ja se stvarno nadam a nekako svi vi koji ste polozili naglasavate da je tamo ok, da pitaju osnove i da nisu strogi, znaci npr. vazno je znati o svemu bar nesto a ostalo se moze i malo kroz razgovor i neke primjere.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tnx!!

 

Nisu to samo moja pitanja, ugl...pitaju 3 do 5 pitanja!!!

 

Po meni treba znati samo osnove a ovo više kroz razgovor, još ako si SSS...ja sam VSS i nisam skužio neku bitniju razliku..nije da moraš sve znat, ako neznaš pomažu podpitanjima na koja i oni sami odgovore!!!

Eto to je to...pa sretno svima!!!! :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i ja sam dobila poziv za 07.07. i ja ne bi isla jer sam se nadala da ce me zvati u 9 mjesecu i nisam se bas pripremala...da li se to nekako moze odgoditi?

 

mozes odgodit.. reci da si bolesna.. moj je kolega stvarno bio bolestan pa je shefika nazvala i poslali smo dopis za odgodu.. nije bilo problema.. :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima, ajde neka mi netko objasni dali se državni ispit MORA polagati dok traje volontiranje ( unutar tih 12 mj, tj.ako sam do 7mj u ugovoru dal ga prijavljujem u 5 mj i onda prije isteka roka ugovora idem polagati ? ) ili je moguće polagati i nakon odrađenih 12 mj rada.

 

nisam siguran... da li je to što pitaš možda regulirano ugovorom o volontiranju?

 

UREDBA O POSTUPKU, NAČINU POLAGANJA I PROGRAMU DRŽAVNOG STRUČNOG ISPITA

(NN 61/06) u članku 7. navodi:

 

Prijavu službenik ne može podnijeti prije isteka probnog rada, a dužan ju je podnijeti najkasnije dva mjeseca prije isteka roka u kojem je dužan položiti Ispit.

 

Dakle, ukoliko ti je određen probni rad, isti si morala uspješno savladati da bi stekla pravo na polaganje DSI, a krajnji rok za polaganje je ako se ne varam 6 mjeseci od isteka probnog roka iako taj podatak ne mogu naći u gore navedenoj uredbi :/

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pozdrav svima, ajde neka mi netko objasni dali se državni ispit MORA polagati dok traje volontiranje ( unutar tih 12 mj, tj.ako sam do 7mj u ugovoru dal ga prijavljujem u 5 mj i onda prije isteka roka ugovora idem polagati ? ) ili je moguće polagati i nakon odrađenih 12 mj rada.

 

To je i mene zanimalo pa sam nazvala min. uprave, i rekli su mi da ću doć na red do kraja lipnja (u srpnju mi ističe 12 mj), i tako je i bilo.. No ovisno što polažeš, moguće da te i rujan zapadne ipak.. Sve u svemu, položiti se mora unutar tih 12 mjeseci trajanja volontiranja... pozz :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

...i ja polažem 07.07. kao informatički referent (SSS). S obzirom da sam oduvijek više volio držati "šarafciger" u ruci i gledati u monitor, jel si možete zamisliti kako je meni čitati i proučavati ovu silnu apstraktnu materiju???...osim toga nemam pojma što će bit u stručnom djelu :(

Ima li IKOGA ovdje na forumu, (ili da poznaje nekoga) tko je polagao stručni u min. pravosuđa za inf. referenta???

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

bilo nas, 5 informatičara...došli na ZUP/ZUS i veli lijepa crna gospođa: "Ahhhh...šta ću s vama, vi ste informatičari, ne trebate znati baš sve nego samo onako...malo!"

...i onda udri po nama punih 45 minuta, eeeeejjjj!!! Mast nam je vadila, nismo znali kako se zovemo na kraju...epilog: trojica smo frknuli! :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija