Jump to content

Oduzimanje prednosti


Mladivozac

Preporučene objave

Dobar dan.Imao sam nedavno nezgodu negdje oko ponoc,tocno prije povratka kuci.Na semaforu sam skretao lijevo nakon sto se upalilo zeleno i u traku nasuprot mene na mojoj lijevoj strani(njihova desna skroz pred rub nogostupa) su bila 2 auta(mi smo jedini na cesti bili).Auto isprijed je bilo nagnuto prema njihovoj desnoj strani,a auto iza njega je drzalo desni pokazivac smjera.Ja sam skretao lijevo i tom trenutku mi je vozacica prvog auta zatrubila i ja sam zakocio(s tim da sam vozio nekih 10-20 jer sam tek krenuo) i zaustavio sam se u srednjoj traci koja je za pravo(Jedna je za lijevo,jedna za pravo,jedna za pravo i desno u kojoj je ona bila).Ona je nastavila voziti i nije bilo nikakvog kontakta samo je od straha instinktivno skrenula malo desno i mislio sam da ce sve biti u redu.No 5 sekundi kasnije,onaj je prosla preko poluotoka,srusila semafor,znak za zabranjeno parkiranje,popela se na nogostup i probila 2 stupa i zaustavila 40 metara od nase lokacije.Zaustavio sam auto i isao pomoci i zvali smo policiju na mjesto.Ona je sama izjavila da ne zna koju je papucicu stisnula(vjerojatno gas umjesto kocnice jer se nismo brzo kretali).Svjestan sam da sam je ugrozio pa je u tom trenutku se upaničarila i pritisnula krivu pedalu,ali ja sam se zaustavio u traci prije prilikom kocenja(nekih 0,5-1 m max) i nisam usao u njenu.Za ugrozavanje sam kriv jer sam je prepao nerazmisljanjem,ali nisam kriv za njenu brzopletu reakciju pri maloj brzini i siguran sam i imam suvozaca da smo se u srednjoj traci zaustavili jer smo pogledali.Hvala Bogu,žena je u redu,aktivirali su joj se zracni i nije prosla s nikakvom tezom ozljedom.Zanima me da li sam ja njoj oduzeo prednost ako sam se zaustavio prije njenog traka i kolike ce biti posljedice?Hvala unaprijed!

 

Naravno da pridodam,pristupio sam alkotestu i pokazao je 0,00!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija