Jump to content

Ugovor o doživotnom uzdržavanju


dan83

Preporučene objave

Ja sam sklopio ugovor o doživotnom uzdržavanju sa jednom osobom, nakon nekoliko godina primatelj uzdržavanja je podignuo tužbu protiv mene zbog utjecaja vanjske strane.

Prvostupanjski sud je završio u moju korist pa se primatelj uzdržavanja žalio i sada je to na županijskom sudu.

U međuvremenu primatelj uzdržavanja je umro.

Sada je pitanje, dali se taj sudski proces prekida ili se mora čekati nekakva odluka suda?

I dali može rodbina primatelja uzdržavanja nastaviti taj sudski proces

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,pretpostavka da se radi o uticaju nasljednika na ostavitelja,te je stoga isti podnio tuzbu za raskid ugovora sto je vrlo tesko ostvarivo ako ste vi svoje ugovarane obveze izvrsavali,jos ako je nastupila apsolutna zastara(prekluzija)takav ugovor se nemoze raskinut,ali se moze isticati nistavost ugovora,ali i to pada u vodu ako je ugovor uradjen u strogoj formi,klauzalan,solemiziran te sudski nadovjeren i naravno ispunjene obveze iz ugovora..Po mom misljenju postupak ce se zavrsiti jer je tuzitelj prestao da postoji(umro),ali vam savjetujem kako bi izbjegli komplikacije,da to svoje pravo uknjizite,jer imate na to pravo,smrcu primaoca izdrzavanja nastala je vasa trazbina,a to znaci da nekretnina obuhvacena ugovorom prenosi se na vas,ali to morate uknjiziti i tek onda ste stekli apsolutno pravo vlasnistva,znaci ugovor,smrtni list,taksa i zahtjev za uknjizbu i predajte u z.k.ured.Pretpostavka da ce nasljednici kasnije tuzakat za utvrdjenje nistavosti pravnog posla,ali ako je sve kako sam objasnio za ugovor,onda mogu tuzakat do iznemoglosti,.Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija