Jump to content

Bračni ugovor, sporazum, ili nešto drugo


Novihr

Preporučene objave

U fazi smo pokušaja spašavanja braka nakon dokazane supruzine višegodišnje

nevjere sa više muškaraca.

Jedan od mojih uvjeta da ja kao suprug i dalje ostajem sa njom, odnosno da brak opstane je taj da potpišemo pred bilježnikom ugovor, izjavu, ili nešto slično kojom ona pristaje na to da se u slučaju njezinog nastavljanja ili ponavljanja takve vrste njezina života dijete povjerava na čuvanje i odgoj ocu, meni, odnosno da ja postajem skrbnik tom djetetu. Ona pristaje, slaže se sa time.

 

Sada mene zanima kako sastaviti ugovor te vrste, ne znam da li bračni ugovor regulira samo pitanje imovine, ili može i takva stavka ući u taj ugovor.

 

Kakva je pravna valjanost tog ugovora pred sudom, ukoliko nakon nekog vremena dođe

do rastave uvjetovane gornjim razlozima, odnosno da li ona može na bilo koji način

poništiti taj ugovor?

 

 

 

Hvala na odgovorima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Takav ugovor bi bio ništetan u startu, nema nikakve teorijske osnove da ga se uspostavi u smislu Zakona o obveznim odnosima. Što se tiče Obiteljskog zakona, da, on regulira samo imovinske odnose među bračnim drugovima. Međutim, ako bi krenuli u postupak razvoda mogli bi kroz obavezan (s obzirom da spominjete dijete) postupak posredovanja jedino pokušati dokazati kako su odnosi vaše supruge intenzivnije promiskuitetne naravi i samim tim štetne za dijete. Doduše teško, s obzirom da se "nevjera" u današnje vrijeme tretira kao pravo i ne povlači sa sobom penalnu dimenziju, ali to mi se osobno čini kao jedina teorijska mogućnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija