Jump to content

Dioba stana


skinn3r

Preporučene objave

Pozdrav,

 

Pišem Vam u nadi da mi možete pomoći.

 

Naime trenutno živim u stanu sa svojom majkom i njenom sestrom i stan je u stanju prodaje. Stan se trenutno dijeli na 3 dijela (teta 6/8, majka 1/8, stric 1/8). Dakle teta je većinski vlasnik. Njih dvije cijeli život žive skupa u tome stanu koji je pripadao njihovoj majci, a nakon smrti većinski dio je otišao teti. Otišao je da se majka osigura da će moći živjeti kad nje ne bude jer se radi o osobi koja nema mentalno razlučivanje (spora je, nije mentalno retardirana). Sad kod prodaje dolazi do sukoba između moje majke i strica koji agresivno odjednom nakon 20 i nešto godina govori da se on brinuo za svoju sestru/e, a to je laž jer se moja majka cijeli život brinula za njihovu majku i sestru dok je stric prije 25 godina otišao i preselio se te nije djelovao tu ni kada se trebalo popravljati stan. Dakle 25 godina fore, gdje smo stan krpali ja, brat, majka i naš otac. Stric nas naziva podstanarima i prijeti izgonom na ulicu po prodaji stana te skrbništvom nad tetom. Ne znam kako možemo biti podstanari ako nismo plaćali rentu, a i nije nam pružen i osiguran prostor koji bi trebali dobiti da smo plaćali rentu? Radi se o tome da stric želi izmanipulirati situaciju i koristi bolest moje majke (alkohol, dijabetes) te mentalno izazvane sestre da u kasnijem vremenu dođe do ostatka novca i stana u koji će se oni naknadno preseliti. Mene zanima da li se mi možemo kako zaštiti, zaštiti obe sestre, a da njima i nama ostane taj stan na kraju i da se s novcima prema njihovim potrebama može raspolagati? Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,kao prvo niste objavili zbog cega se stan prodaje,da li je to vas dogovor kao jedan vid mirnog razvrgnuca suvlasnistva,ili je po sudskom postupku nalozena prodaja.Misljenja sam da bi u postupku diobe stana,bilo nemoguce fizicki podijeliti stan,te ako vec stric trazi svoj dio,da bi bilo najbolje da dvije sestre isplate njegovu jednu osminu.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,kao prvo niste objavili zbog cega se stan prodaje,da li je to vas dogovor kao jedan vid mirnog razvrgnuca suvlasnistva,ili je po sudskom postupku nalozena prodaja.Misljenja sam da bi u postupku diobe stana,bilo nemoguce fizicki podijeliti stan,te ako vec stric trazi svoj dio,da bi bilo najbolje da dvije sestre isplate njegovu jednu osminu.Pozdrav
Prodaje se radi selidbe njih dvije u manji stan pošto nemaju novaca za ulagati u obnovu trenutnog.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija