Jump to content

Zakon o privatnosti - Google view


anuschka36

Preporučene objave

Neznam jesam li dobru grupu odabrala!

Tema je aktualna! Radi se o Googlovom Street view-u.

Zanima me koja su moja prava o zaštiti privatnosti?

Naime, kad zumiram svoju kuću, lako je isšitati prezimena napisana na poštanskom sandučiću.

 

Hvala!

 

Možete smanjiti veličinu slova na poštanskom sandučiću ili staviti inicijale, samo prezime manjim slovima, ukloniti slova, poštanski sandučić i napraviti prorez za poštu na ulaznim vratima, okrenuti sandućić sa unutarnje strane vrata........................

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://maps.google.hr/intl/hr/help/maps/streetview/privacy.html

 

Kako prijaviti problem

 

Ako pronađete sliku koju biste željeli dodatno zamutiti ili sliku za koju smatrate da ima neprihvatljivi sadržaj, slijedite korake u nastavku:

 

Odredite položaj slike u prikazu ulice.

U donjem lijevom kutu u prozoru slike kliknite "Prijavi problem".

Ispunite obrazac i kliknite "Pošalji".

To je to. Brzo ćemo pregledati vaše izvješće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

http://maps.google.hr/intl/hr/help/maps/streetview/privacy.html

 

Kako prijaviti problem

 

Ako pronađete sliku koju biste željeli dodatno zamutiti ili sliku za koju smatrate da ima neprihvatljivi sadržaj, slijedite korake u nastavku:

 

Odredite položaj slike u prikazu ulice.

U donjem lijevom kutu u prozoru slike kliknite "Prijavi problem".

Ispunite obrazac i kliknite "Pošalji".

To je to. Brzo ćemo pregledati vaše izvješće.

 

 

Hoću zamutiti cijelo svoje dvorište i kuću jer se vidi i najmanja pojedinost. Tko me pitao dal ja pristajem na snimanje?? Ovo ispada kao da sam nekog totalno nepoznatog pustila da mi baulja po dvorištu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hoću zamutiti cijelo svoje dvorište i kuću jer se vidi i najmanja pojedinost.

 

Onda označite cijelo dvorište i kuću kao ja u privitku i napišite da je želite zamutiti. Ja sam napisala na engleskom poruku, mislim da razumiju i hrvatski jezik.

 

 

Tko me pitao dal ja pristajem na snimanje?? Ovo ispada kao da sam nekog totalno nepoznatog pustila da mi baulja po dvorištu.

 

Isto tko je pitao i sve ostale stanovnike planete zemlje dali pristaju na snimanje. Ako mislite da vas je multi-milijarde vrijedna kompanija Google na bilo koji način oštetila podnesite privatnu tužbu.

27-9-2012- 8-57-34.jpg

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već su mi odgovorili i u roku od 1 dan će slika biti zamučena. Baš su ažurni u tom guglu ...da je barem naše pravosuđe tako brzo.

 

Hello,

 

 

Our records show that you recently reported an image within Google Maps Street View. We have taken your requested action and you should notice the changes to the Street View imagery within the next 24 hours.

 

We apologize for any inconvenience this may have caused and appreciate your patience while we worked to resolve this.

 

If you don’t see the changes after 24 hours, your browser's cache may be causing the issue. Please clear your browser's cache and re-check the image. For instructions on how to clear your browser’s cache, please see the link below.

 

http://support.google.com/maps/bin/answer.py?answer=32050&hl=en

Regards,

The Google Maps Team

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Google je imao ovakvih slučajeva već od samih početaka StreetViewa u SAD-u -- ljudima je znalo biti uhvaćeno i cijela unutrašnjost dvorišta, što svakako spada u privatni dio kuće. Dosta se je o tome pisalo i Google je morao utvrditi ovakvu proceduru kojom se svatko može požaliti na povredu privatnosti. Lijepo je vidjeti da su ažurni i dosljedni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija