Jump to content

Dogradnja nakon 21.lipnja 2011


vivass

Preporučene objave

Kratak opis. kuća s građevinskom dozvolom

Brat i sestra su zasnovali svatko svoju obitelj,i vlasnici su svak po 1/2 idealnog dijela.

sestra je dogovorno dobila kat a brat prizemlje.

Sestra je poslje 21.lipnja 2011 sagradila na svome terenu vanjsko stubište i time sebi osigurala vlastiti prilaz.Kuca ima građevinsku dozvolu, no ne i naknadno sagrađeno vanjsko stubište(po projektu je unutarnje stubište)

Inspekcijski nadzor (poslala susjeda) rješenje o rušenju.

Legalizacija nije moguca jer je sagradjeno poslje 21.lipnja 2011.

sestra živi na katu s djetetom starosti nekoliko mjeseci,ako joj se sruše stepenice nema vise nikakav prilaz stanu .

Što činiti ?

tražiti građevinsku za dogradnju nije moguće jer je evidentirano da je bio inspekcijski nadzor, vec je samo moguca legalizacija koja opet nije moguća jer je izgradjeno poslje 21.lipnja 2011.

 

Alternativa , ako se sruše betonske stepenice , penjati se u stan preko drvenih ili aluminijskih molerskih lojtri.

ili napraviti željezne(nešto kao protupožarne ) pa ih sa šarafima uhvatiti za zid,,ono da budu montažne. ili kupiti rashodovan vatrogasni auto pa ga parkirati i penjati se sa vatrogasnim lojtrama u stan. Ili se penjati preko užeta. Napraviti montažni vanjski lift, ima ih kupiti za građevinske firme.

 

Susjeda koje je tužila (tu uopce ne živi vec dolazi par puta godišnje za vikend malo je razroka,jedno oko joj ide ravno a drugo gore,pa je moje stepenice stalno bodu u to jedno oko)

također nema vanjsko stubište u projektu,no sagradila ga je prije 21.lipnja 2011 pa ona može legalizirati.

Na njeno stubište napraviti jedan mali most(može i drveni) , pa tražiti putem suda nužan prilaz preko njenog stubišta?

 

Imali li netko neku ideju kako da ne dojde do rusenja tog vanjskog stubišta??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ovako. Moje mišljenje je da ako vam je izašla građevinska inspekcija morat ćete to rušiti. Sad nisam siguran dal se kako može pravno to osporiti. Ali mislim da nije moguće

 

Morat ćete srušiti i dograditi taj dio vanjskog otvorenog stubišta. Problem je da ukoliko idete sa dogradnjom morate tražiti Posebnu geodetsku dozvolu koja iznosi oko 4500 kn ( nisam siguran ali mislim da je oko te cijene)

 

I tada raditi projekt- idejni i glavni.

 

sada, ima jedna varijanta ali kazem, ne znam dal je to moguće posto je bila inspekcija vani.

Imao sam slucaj gdje je započeta gradnja nakon 21.06.2011. i nije moguća legalizacija. Ali Uredi dopuštaju da se ide na Rješenje o uvjetima gradnje bez obzira sta je zapoceta gradnja. Plati se neka kazna za zapocetu gradnju cca 2000kn i onda vam se izda Rješenje o uvjetima gradnje. Sa ovim bi izbjegli rušenje tih stepenica. Za ovaj drugi način sam siguran da ide pošto sam imao takav slučaj ali nisam siguran dal se može raditi ako je izašla inspekcija.

 

Nisam bas najbolje objasnio jer iskreno, nemate bas puno izbora osim rušenja tih stepenica. Otiđite do Ureda ( gradski ili županijski ) i objasnite situaciju pa pitajte i za ovaj drugi način.

U našoj državi je problem da se radi od slučaja do slučaja i tako se za svaki sjučaj posebno može raditi i nema baš neke šablone. Šta puhne ovima u Gradskim uredima ili županijskim, tako ce se i raditi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija