Jump to content

Molim objasnjenje kaznenog postupka


TomislavK

Preporučene objave

Prije nekoliko godina poznanik mi je iz kuce otudjio vecu svotu novca. U kaznenom postupku pravomocno je osudjen i dobio je uvjetnu kaznu zatvora u trajanju od 2 ili 3 godine. Takodjer mi mora vratiti otudjeni novac sa kamatama itd. Medjutim nakon vrlo kratkog vremena od osude, nedavno sam dobio poziv za rociste, koje je sazvano Povodom prijedloga za opoziv uvjetne osude. Poziv je u zaglavlju gore lijevo naslovljen na sud , odmah ispod toga su navedeni Tuzitelj ODO, ispod toga okrivljeni.

Zanima me da li je moguce da je ODO samo pokrenulo postupak opoziva, sto mi je nelogicno, her su prije nekoliko mjeseci donijela osudjujuca presuda na zahtjev ODO-a . Ili je to ipak nemoguce, pa je prijedlog za opoziv podnio optuzeni.

 

 

Hvala na pomoci

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Prije nekoliko godina poznanik mi je iz kuce otudjio vecu svotu novca. U kaznenom postupku pravomocno je osudjen i dobio je uvjetnu kaznu zatvora u trajanju od 2 ili 3 godine. Takodjer mi mora vratiti otudjeni novac sa kamatama itd. Medjutim nakon vrlo kratkog vremena od osude, nedavno sam dobio poziv za rociste, koje je sazvano Povodom prijedloga za opoziv uvjetne osude. Poziv je u zaglavlju gore lijevo naslovljen na sud , odmah ispod toga su navedeni Tuzitelj ODO, ispod toga okrivljeni.

Zanima me da li je moguce da je ODO samo pokrenulo postupak opoziva, sto mi je nelogicno, her su prije nekoliko mjeseci donijela osudjujuca presuda na zahtjev ODO-a . Ili je to ipak nemoguce, pa je prijedlog za opoziv podnio optuzeni.

 

 

Hvala na pomoci

Pomiješali ste pojam.

Opoziv uvjetne osude nije odustajanje od izrečene kazne, već se opozivom traži opoziv uvjetne osude i upućivanje na izvršenje kazne zatvora.

Dakle, najvjerojatnije je okrivljeni počinio još jedno kazneno djelo i ODO traži opoziv uvjetne osude i izvršenje kazne zatvora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija