Jump to content

Nakon rastave dijete želi kod očuha


mrki2

Preporučene objave

Rastajem se sa suprugom , imamo dvoje malodobne zajedničke djece i njenu kći(14) iz predhodnog braka ,brak je trajao 9 godina i po meni normalno da ja i to djete osječamo odnos djete- otac, problemi su jer je supruga odselila iz zajedničke kuće ...sudski proces traje a djete želi stanovati i biti kod mene.

Majka prijeti prijavom za silovanje meni a djetetu odlaskom u dom .

Da napomenem na sudu se želim boriti za zajedničku dijecu iako znam da u ljepoj našoj sa našim pravosuđem nema baš neke šanse

znam da sve to i nije uobičajeno ali molim za savijete

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uzevsi u obzir hrv.sudstvo mogucnost da djeca budu Vama povjerena na cuvanje i odgoj je mala. Ako Vasa uskoro bivsa supruga nema tezih zdravstvenih problema, raznih ("dokazanih") poroka odnosno ovisnosti i dr.. sud ce djecu dodijeliti njoj na cuvanej i odgoj. Da se radi samo o ovo dvoje zajednicke djece, "borba" bi mozda imala smisla ... ovako, sud ce malo vjerojatno razdvajati djecu (u smislu da zajednicka djeca ostanu kod Vas a 14-godisnja kci ode s majkom), a gotovo sigurno (ako majka nema gore navedenih otegotnih okolnosti) sud nece svo troje djece ostaviti s Vama ... neovisno o tome sto i pocerka zeli ostati. Surađujte sa czss-om i sudom (recite da Vas majka zeli nepravedno okriviti), pokusajte se za sto vise stvari dogovoriti jer bi se u suprotnom, ukoliko majka uistinu prijeti s ovim sto ste naveli, mogli dovesti u velike probleme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

danas postoji diktafona koji su mali i nezamjetni.

na razgovore sa bivšom koristiti diktafon i snimiti razgovore .

zadržati one na kojimaje prijetnjai iste po potrebi i na potraživanje suda ustupiti sudu.

snimku čuvati i učiniti dostupnom samo sudu ,eventualno i policiji

nikom drugom

u protivnom mogla bi sljediti kaznena prijava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imao sam situaciju prije 2 dana da sam sreo svoje dijete (7g) kako ide iz škole po najvećem pljusku samo (ipak je prvi razred pa smatram da je dostojna majka trebala doći po nju) naravno da sam odmah otkazao svoje planove i dijete doveo kod sebe( radi se o istoj ulici ali je moja kuća bliža za kilometar) te presvukao malu jer je bila mokra skuhao joj čaj i družili smo se) majci sam odmah javio kakva je situacija i rekla je dijete smije ostat kod mene sat vremena.

Dan 2. - Dijete iz škole dolazi kod mene ....ja joj objašnjavam da to nemože tako jer nažalost mama neće imati sluha za njene potrebe ili želje te opet javljam porukom majci situaciju gdje mi ona odgovara :citiram - od*ebi i šalji ju kući.

Vodim dijete majci i kažem (znam da je greška al nisam htio da djete dobije batine bez veze) da nije u redu osvečivati se preko dijeteta na što dolazi nasilje majke ...prvo prema meni ...sutra tokom dana starija Kči tj. supruzina kči iz prvog braka (dakle ne samnom) javlja mi da me hitno mora vidjeti jer je sinoć bilo grozno i poludit če jer se majka ne ponaša kao majka.... naravno da sam se išao naći sa njom jer bez obzira što nisam biološki otac to dijete smatram svojom kćeri i želio sam joj dat do znanja da ja nemam nikakva prava u vezi tih situacija ....starija kći mi pušta snimku koju je snimila mobiltelom gdje supruga doslovno mlati isto to dijete koje sam doveo iz škole i govori joj kravo jedna rekla sam ti da ne smiješ ići kod tate a onda se prijeti i jednoj i drugoj .... snimka je brutalna nevidi se ništa jer se i to dijete boji pa je sakrila mobitel ali zvuk je horor nedaj bože nikom

Ma došlo mi je da ............... al neću pisat svi sve znate tresao sam se dva dana o same pomisli

Molim pomoć jer stvarno ne znam što da radim ....mislim da Centar i neče ništa napraviti po tom pitanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već sam vam odgovorio, ne smijete čekati.

 

1. policija

2. centar za socijalnu skrb

3. pravobraniteljica za djecu

4. u spis na sudu

 

Tim redosljedom, hitno, pismenim putem na način da odete u nadležne institucije i urudžbirate podnesak na kojem ćete istaknuti ŽURNO POSTUPANJE ili ćete sve to slati poštom sa povratnicom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 godina kasnije...

Sve odrađeno

Međutim pastorka je ostala živjeti samnom (nakon moje izjave da dopuštam da živi u mojoj (tj zajednočkoj kući) te da nemam ništa protiv da se na dalje brinem o njoj (izjava predana na sud , policiju i czsr...hvala bogu djete je živo zdravo i sa odličnim uspjehom u školi (2 razred srednje) , ne pravi nikakve probleme ...vladanje uzorno

Nažalost zbog njenog odabira majka je ignorira mjesecima i premda prima alimentaciju i njen dječiji sjeti se kčeri tek kad dobije neki papir sa suda.

 

--------------

 

Druga je priča sa našom zajedničkom kčeri koja je odabrala živjeti samnom czsr iako ima prijavu za majčino zapostavljanje starije kčeri i fizičko maltretiranje obe i to još od 11 mjeseca 2012 g. sve sprema u ladicu a na sud daje mišljenje iako pastorka i kći žele ostati živjeti kod mene tj. očuha i oca da je bolje da zajednička kći živi s majkom...

i tako prvostepeni sud uz vrlo bezobraznog i bahatog sudca koji je odlučio unaprijed da djeca pripadaju majci donosi riješenje ...zna se

Nakon moje žalbe drugostepeni sud poništava sve i vrača suđenje na početak jer centar je dao staro mišljenje a i pastorka živi kod mene uz to i kći živi kod mene i završavaju razrede sa vrlo dobrim uspjehom a i sudac nije ničim obrazložio svoje mišljenje te se uz novu expertizu czsr valja provesti novo suđenje...

 

Prvostepeni sud 2 put ...

opet isti sudac isto bahato ponašanje i opet niti jedno moje mišljenje ni obrazloženje

sve što ima reć jest ...citiram :ma nek dođu ti majmuni iz vukovara pa nek sude

i opet presuda u korist majke

 

e sad već djeca žive kod mene 8 mjeseci pa naravno da ču se žaliti na to.

Majka ignorira svoje djete (pastorku) mjesecima iako koristi novac namjenjen za nju (alimentaciju od prvog bivšeg supruga) djeca opet kreču u školu naravno knjige i sve što je potrebno kupujem ja ....majka ni lipe.

 

I onda šok drugostepeni sud sastavljen od istih sudaca gaze svoju prvu odluku i presuđuju u majčinu korist .

 

Sudstvo , suci , czsr , odvjetnici ljepa naša domovino ima li itko što za dodati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sudu nije niti palo razmatrati bilo sto u vezi njene maloljetne kceri iz prvog braka isto tako ni czcr ppapiri su u ladici iako je dijete kod mene vec vise od 10 mjeseci hvala bogu ziva zdrava i sa odlicnim uspjehom u skoli...

Iako sasvim nelegalno

Ali isto tako bez obzira sto je kod mene ostala i nasa zajednicka kci i sto majka nije niti sa lipom sudjelovala u njenom uzdrzavanju i skolovanju (vec vise od 10 mj3seci) sud nije uzeo u obzir niti to niti njenu zelju da zivi samnom i nakon cirkus sudjenja povjerio je nju na brigu majci

 

 

Ljepa nasa domovino

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad tek nastupa cirkus pa bih molio neke savijete

Naime pastorka i moja starija kci zive kod mene od nastale situacije od kada je napokon bivsa supruga odselila od nas (tj. Zive samnom od kci od rodjenja a pastorka vec 10 godina) bivsa je takva da price i dogovora sa njom nema nju zanima samo novac a dobrobit djece niposto jer ostavila je kod mene svoju kci iz prvog braka i ona uz znanje czsr zivi bez brige majke vise od 10 mjeseci ( sto je osnova za oduzimanje roditeljskogg prava) .

Buduci da je drugostupanjski sud presudio u njenu korist odmah mi je poslala sms da spakujem malu i da je vodi kod sebe, kci ne zeli zivjeti sa majkom i poceli su problemi jer se budi nocu i vice da nece kod mame ... do sada je bilo organizirano i druzenje sa majkom vikendom kad ne ide u skolu ali sad se boji da ce je majka ostaviti kod sebe i uz plac odbija ici.

Ja sam podnjeo prijedlig da se promjeni sudska odluka u vezi nje ...

Znam da ce bivsa upotrijebiti i czsr i policiju samo da naumi sto je zamislila pa bih molio nekoliko pametnih savijeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrki2, mogu razumjeti o čemu pričate, ali morate sjesti s curama i objasniti im, na njima razumljiv način, da moraju k majci.

 

Imate pravomoćnu presudu kojom su povjerene njoj, i svako inaćenje s bilo čije strane rezultirati će samo još gorim posljedicama, u ovom slučaju po vas, jer su trenutno cure kod vas. Zakon je nažalost takav kakav jest. Ultimativni apsurd - pišu ga ljudi, ali u ovakvim životnim situacijama nije nimalo ljudski, već krut i nesenzibilan, u ovom slučaju potpuno gluh na želje onih o čijim pravima se odlučuje. Ali druge opcije nema. Ono što svakako ukažite curama - da vas i vašu ljubav te potporu neće nikad izgubiti, kao i da uvijek mogu doći k vama po pomoć.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mozda nisam dobro objasnio...pastorka je kod mene bez majke vec vise od 11 mjeseci , protiv majke je putem policije pokrenut postupak za zlostavljanje i zanemarivanje i to 2012 godine za to zna i czsr i unatoc cijeloj situaciji predmet je u ladici koliko poznajem zakon to rezultira oduzimanjem roditeljskih prava majci jer ne zivi sa djetetom vise od 3 mjeseca niti se ikako brine za njega .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Centri za soc. skrb nisu skloni potaknuti lišavanje prava na roditeljsku skrb ni kad je znatno gora situacija. Ono što su glatko mogli, jest utvrditi da su oba roditelja odsutna (kontaktirati i oca djeteta koji zasigurno nije neupućen gdje mu je dijete i zašto, a očito mu nije ni palo napamet zatražiti da sud dijete povjeri njemu jer se promijenila bitna okolnost- dijete ne živi s majkom već drugom osobom) dulje od 8 dana, zatražiti na uvid izjavu kojom roditelji privremeno povjeravaju dijete osobi koja ispunjava uvjete za skrbnika. Toga po svoj prilici nema nigdje, pa nije dokazivo da su ga privremeno povjerili već je znatno izglednije da je prešutno ostavljeno a oni doista od njega odsutni. Činjenica da i vaša zajednička kćer uredno živi s vama a ta ista majka nije zainteresirana da odluka suda bude provedena (nije tražila ni pomoć czss niti išta od suda, točno?) bi također upotpunila sliku. Potom czss može povjeriti dijete bez pristanka roditelja osobi koja ispunjava uvjete za skrbnika, domu za djecu ili drugoj pravnoj osobi koja obavlja djelatnost soc. skrbi, ali samo do 60 dana. Ovdje bi bilo korektno upozoriti da, obzirom da nailazimo na czssove kojima baš dobrobit djeteta i nije neka stavka nego neke svoje idee fix koje nemaju ni stručno ni znanstveno utemeljenje, možda ne bi "primjetili" da je dijete na tu osobu već naviklo i da nema razloga mu mijenjati životne okolnosti a skrb adekvatna (tzv. načelo kontinuiteta življenja i odgoja ili u najmanju ruku uspješna adaptacija djeteta uz kvalitetnu uspostavu odnosa).

 

Žalba na rješenje czss o povjeravanju do 60 dana ne bi odgađala njegovu ovrhu. Po isteku 60 dana, ako iste okolnosti traju (dijete i dalje živi s osbom kojoj je povjereno, a roditelji nisu poduzeli što su mogli/trebali, angažirali se i brinu o njemu ili se barem svojski potrudili do toga doći), dijete je moguće staviti pod skrbništvo. Ako pak roditelji zatraže dijete, a czss smatra da to nije u njegovom interesu, može tražiti da sud zaštiti njegova prava.

 

Naime, nije mali problem što vi, unatoč dugogodišnjem životu sa pastorkom i njenom majkom, nemate roditeljska prava nad njom, dapače nikakva... a istovremeno postoji dvoje ljudi koja to pravo imaju. A istovremeno o kakvom skrbništvu niti slova S. Možda bi czssu koji nije baš spreman krenuti prvo ka lišavanju prava na roditeljsku skrb majke (a ima i oca koji ga nije lišen), ovo bi moglo predstavljati neko međurješenje/polurješenje koje najvećim dijelom ovisi o upravo njima. Usput, jeste li kontaktirali oca pastorke, jer... mogao bi biti od prilične pomoći i koristi?

 

Usput, postoji i osnova traženja da sud donese novu odluku za vaše zajedničko dijete, jer je promjenjena bitna okolnost u odnosu na okolnosti iz vremena kad je donosio prethodnu odluku: dijete ne živi i sa majkom kao prije, kontinuirano živi sa vama, majka nije pokazala ikakav interes da dijete doista živi s njom (ili se njime redovito bavi barem koliko roditelj koji s djetetom prema prosječnoj odluci suda ne živi). Takva okolnost nije postojala u vrijeme donošenja prethodne odluke (ili je bila vrlo "svježa"), a godina dana uz promjenjene te itekako bitne okolnosti i nije baš malo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija