Jump to content

zasnivanje radnog odnos na državni blagdan


divljazvijer

Preporučene objave

.... pišem žalbu na neki natječaj kao dugotrajno nezaposlena, pa ne mogu naći podatke na netu. Primljena je osoba koja je bila zaposlena, a ja sam traženi posao radila 30 g, uz to tražila se SSS, a cura ima i fax. Bila je u radnom odnosu do 31.10.vidjela sam radnu knjižicu, a na odluci o izboru kandidata piše s početkom rada 1. studenog.

Zna tko ?

-primanje kandidata sa većom stručnom spremom

-zasnivanje radnog odnosa na državni blagdan

 

10X

:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Saznala - pa ako nekog zanima:

 

Ne postoji zakonska odredba koja bi poslodavcu zabranjivala da zaposli osobu s višom stručnom spremom nego što je to predvidio u uvjetima natječaja te je stoga takvo postupanje poslodavca dozvoljeno. Naime, poslodavac u natječaju postavlja minimalne uvjete koji su potrebni za određeno radno mjesto, što ne treba smatrati kao zapreku da zaposli osobu koja ima viši stupanj obrazovanja ili je po drugim osobinama i znanjima stručnija od traženog.

 

Što se tiče drugog pitanja, Zakon o radu ne zabranjuje da se ugovor o radu zaključi na državni blagdan ili na dan koji je inače neradni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija