Jump to content

Raskid ugovora o kuporpodaji nekretnina


sotck

Preporučene objave

Pred tri godine sklopio sam ugovor o kupoprodaji nekretnine. Nekretnina je prenešena na moje ime, plaćen je porez na promet nekrentina Prodavatelj ima pravo doživotonog uživanja nad nekretninom. Zanima me 1. dali mogu raskinuti taj kupoprodajni ugovor uz naravno suglasnost prodavatelja, te dali kod vraćanja na početno stanje odnosno vračanja nekretnine prodavatelju postoji ponovna obveza plaćanja poreza na promet nekretnina? 2 Dali ja mogu navedenu nekretninu prodati i darovati trečoj osobi bez obzira na pravo doživotnog uživanja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sporazumno pred javnim biljeznikom raskinuti ugovor. Raskidom ugovora obje su strane oslobođene svojih obveza osim obveze na naknadu štete. Ako je jedna strana ispunila ugovor potpuno ili djelomično, ima pravo na povrat onoga što je dala.

Uknjizba koja je zasnovana na raskinutom ugovoru je postala neistinita,stjecanje bez osnova,traziti brisanje uknjizbe i uspostavljanje zemljisno knjiznog stanja kakvo je bilo prije takve uknjizbe.Stari vlasnik time nestjece nanovo nekretninu,nema poreza.

2.Mozete darovati,prodati,itd ali novi vlasnik bi morao trpiti teret nekretnine(teret upisanog prava dozivotnog uzivanja)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija