Jump to content

Sudar-pisanje prigovora


sinekpu

Preporučene objave

Dana 10.07.2012. upravljao sam svojim vozilom prema raskrižju te se zaustavio na prometni znak stop.Pogledao sam lijevo i desno i kako nisam vidio vozila krenuo sam u raskrižje s namjerom da idem ravno tj. u ulicu nasuprot mene.Odjednom sam čuo udarac u srednji(suvozačeva vrata) i zadnji(desni zadnji blatobran i felga) dio moga vozila te sam stao i vidio dečka kako gura svoj motor prema nogostupu.Kako je cesta kojom se motor kretao relativno nepregledna jer ima uspon i pad prema raskrižju ja ga nisam vidio.Na samom vrhu uspona nalazi se pješački prijelaz koji je udaljen nekih desetak-petnaestak metara od raskrižja i mislim da je dečko prilagodio brzinu prometnim znakom (40 kmh) do toga ne bi došlo.Navodno je on pao i proklizio u mene.Ja sam takoreći prošao raskrižje kada je on udario u mene.Još su djeca bila samnom u autu tako da sam još više pazio da nebi ugrozio njihov život.Nikada nisam imao niti jedan prometni prekršaj.Dobio sam kaznu od 3500 kn za platiti u roku petnaest dana i plus zabrana vožnje B kategorijom dva mjeseca.Sada me zanima dali kada bi se žalio(što i hoću i moram) mogao nešto postići npr.da mi se smanji kazna ili da mogu voziti auto pošto sam ovisan o autu,samo ja vozim u obitelji a tu je i škola i ženu na posao, a da ne pričam još i o financiskoj situaciji.I još me nešto zanima koliko je jedan dan u zatvoru jer kako vidim jedino me to i čeka.Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pišite prigovor i dokažite da imate toliko djece, da živite tu-i-tu, da putujete tu-i-tu, priložite sve potvrde i dokaze da sud ima materijala kojim će potkrijepiti to smanjivanje kazne.

 

Ukoliko nemate te dokaze i potvrde, šanse za smanjenje kazne su puno manje.

 

Poricanje prekršaja nije pametno jer može dovesti do angažiranja vještaka i povećanja troškova prekršajnog postupka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija