Jump to content

suvlasnistvo u čestici


alkaalka

Preporučene objave

hvala Matrix! Imao bih još jedno pitanje vezano za suvlasništvo (ne radi se o gore navedenoj čestici)

Naime, ostavinskim postupkom moje 2 sestre, dva rođaka i ja dobili smo zemlju. Pošto ta dva rođaka ne dolaze u Hrv niti žele kontaktirati sa obitelji neznamo kako da odredimo što kome pripada. Dali tužbom..ili se to već nekako drugačije zove? I ukoliko bih ja pokrenuo razvrgnuće suvlasništva plaćam ili se to dijeli na sve ?

hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,najbolje bi bilo da sklopite diobni ugovor,temeljem kojeg bi svaki suvlasnik imao pravo predloziti upis samostalnog vlasnistva,ali kao sto navodite problem je sto su odredjeni suvlasnici nedostupni..

Prijedlogom za sudsko razvrgnuce,vi bi bili navedeni kao predlagatelj,a ostali kao protustranke,vi bi platili pristojbu,ali bi u prijedlogu mogli zahtijevati da vam protustranke naknade prouzrocene troskove postupka.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala vam na pomoći i molio bih vas jos par savjeta: na temelju čega se plaća sudsko razvrgnuće? na temelju m2 zemljišta ili nesto drugo? u ovom slučaju radi se o cca 6000m2 zemljišta koje je neću reći bezvrijedno, ali nema neku vrijednost.

dali mi je za to potreban odvjetnik?

unaprijed se zahvaljujem

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija