Jump to content

Oduzeo mi prednost a ja pod alkoholom


JamesD

Preporučene objave

Poštovani,

 

Molim vas ako mi itko može reći da li postoji kakva opcija za mene...

 

činjenice su da sam udario u njegov zadnji kraj, ja napuhao 1.75, on 0.44

 

On je meni oduzeo prednost tj. izašao sa ljevog parkinga pred mene i nisam stigao zakočiti. Sada mi je moje osiguranje poslalo da sam im dužan iznos koji su oni njemu isplatili...

 

Da li ja njega mogu utužiti na isti način tj. kako objasniti na sudu ili gdje da, iako sam napuhao, nisam imao izbor i mogao sam poginuti... njegova šteta je 20 puta manja od moje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Molim vas ako mi itko može reći da li postoji kakva opcija za mene...

 

činjenice su da sam udario u njegov zadnji kraj, ja napuhao 1.75, on 0.44

 

On je meni oduzeo prednost tj. izašao sa ljevog parkinga pred mene i nisam stigao zakočiti. Sada mi je moje osiguranje poslalo da sam im dužan iznos koji su oni njemu isplatili...

 

Da li ja njega mogu utužiti na isti način tj. kako objasniti na sudu ili gdje da, iako sam napuhao, nisam imao izbor i mogao sam poginuti... njegova šteta je 20 puta manja od moje..

 

Ako ste ga udarili u zadnji kraj vozila, znači da je on već bio sa cijelim vozilom na cesti. Po nekakvoj logici ukoliko ste vozili propisanom brzinom za parkiralište trebali ste ga na vrijeme ugledati i imali bi dovoljno vremena za zaustaviti vozilo. Osim ako parking nema izlaz na autocestu ili je on izletio sa parkinga 100km/h. U jedno i drugo mi je teško povjerovati, ali naravno sve je moguće.

 

Vi ste pijani upravljali vozilom i na taj način ste ugrozili sve ostale sudionike u prometu

To što je i on bio pijan će mu donijeti dodatnu kaznu za vožnju u alkoholiziranom stanju. Vi ćete dobiti istu kaznu + bonus za izazivanje prometne nesreće.

 

Ovaj dio sa osiguranjem mi nije jasan. Kakve vi novce morate isplatiti osiguranju?? Pa upravo zato i plaćate osiguranje da bi pokrilo potencijalnu štetu koju ste napravili. Naravno ukoliko imate bonus on će vam na sljedećoj polici biti umanjen.

 

Neka stručniji od mene iznesu svoje mišljenje i slobodno me isprave ukoliko nisam u pravu.

 

A vama dobronamjerna poruka, da drugi put razmislite prije nego sjednete mrtvi pijani u vozilo, kada pregazite nečije djete ili napravite nepopravljivu štetu to će vas pratiti do kraja života. Zato drugi put mobitel u ruke i nazovite taxi.

NHF.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li mi u tome slučaju barem ostaje ostvareni bonus na polici osiguranja?

 

Cesta je bila magistralna, županijska .. ravna .. kroz naselje. Brzina mi je bila oko 60-70km/h. Parking s lijeve strane ispred kafica. Usao je cca 20m ispred mene, dovoljno da se postavi u moju traku.. da je barem trenutak kasnije uletio ili da sam ja vozio malo brže, pogodio bih ga u bok i nebi bilo dvojbe. Moj trag kočenja je cca 15m..

Bojim se da ne mogu nikako dokazati kako se nesreća dogodila, iako imam svjedoka. Bio sam pod utjecajem alkohola a s druge strane on je tamo lokalni "sherif" i lako ce naci svoje svjedoke koji ce potvrditi pricu da nije bio u kaficu nego se lagano vozio i skretao desno u polje..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,svjedok moze svasta da kaze,ali najbolji svjedok u vasem slucaju je "nijemi svjedok" odnosno zateceno lice mjesta S.N.,koje je kao takvo ucrtano i opisano u policijskom zapisniku.

Citiram vas tekst" da je barem trenutak kasnije uletio ili da samja vozio malo brže, pogodio bih ga u bok i nebi bilo dvojbe".Vi u ovom tekstu osobno govorite da drugi ucesnik S.N.nema krivicu,jer po vasem da je uradio onako kako ste napisali bio bi kriv,ali je cinjenica da to tako nije bilo,narocito kad se uzmu u obzir nastala ostecenja drugog vozila(zadnja strana).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija