Jump to content

Branitelji - dezerteri


Robertoxyz

Preporučene objave

Pozdrav svim istinskim hrvatskim braniteljima od srca.

Tražim pomoć ako netko zna, a radi se i sljedečem. Znam jednog

branitelja koji je napustio položaj i pobjegao. Ulovila ga je vojna

policija u pritvor gdje su ga posjetili roditelji a nakon čega je

pušten kući bez ikakvih sankcija.

Sada se i on vodi u ovome registru.

Koje mjere da poduzmem??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tema bi se trebala zvati samo : dezerteri. Ali dobro : Moj je susjed zdimio iz zadarskog zaleđa ( bio je vozač zapovjednika bitnice MB 120 mm ) pod izgovorom : četnici su blizu !!!!

Ipak mu je taj isti zapovjednik napisao ratni put ( to je , naravno, izostavio) tako da taj hrabri bojovnik odavno uživa u ko bubreg u loju kao iznimno zaslužni član naše zajednice. Ne moram napominjati da ga taj zapovjednik nije ni prijavio zbog toga. Pitao sam tog tipa : zašto si mu pisao ratni put dez navođenja tog događaja ? Odgovor : znam, nisam trebao. Rekao sam mu svoje mišljenje : ja sada sumnjam u svaki ratni put koji si napisao. U normalnoj državi bi za svaki "teren" i normalno sudjelovanje u njemu dobio odlikovanje koje bi okačio na službenu odoru i sa ponosom otišao na recimo Dan općine. Šta bi onaj lažni zakvačio ? Velered Kralja Muzge sa orlovim mudima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ovaj registar ima nedostataka .

navedeno je samo broj dana provedenih u postrojbi

a ne i vrijeme dolska u postrojbu odlaska (demobilizacije) iz postrojbe

kao što je to u ilegalnom registru.

nemože se uočiti dezerter koji je kasnije ponovo došao u HV

Koliko je meni poznato ti koji su kidnuli a poslije se ,recimo,u oluji odazvali pozivu nisu više dezerteri već normalni branitelji.To je zadnjom izmjenom zakona i ozakonjeno.Ali po meni najveća muljaža napravljena je sa evidentiranjem dobrovoljni nenaoružani drag odreda.Svi koji su malo prefriganiji tu su lovili u mutnom,i tu je najteže dokazati pogotovo u gradovima.Tako ovdje vidim mnoge moje sugrađane koji su se dovukli ili su ih dovukli negdje u studenom ili prosincu 91 godine,uredno se vode od 01.07.91.Pošto nema gotovo nikakvih spiskova,a svjedoci ,opet prostor za muljažu.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija