Jump to content

Vrijeme prilagodbe


pametnom_dosta

Preporučene objave

  • 2 tjedna kasnije...

Tu se ne bih složio, prije 3 godine me zaustavilo baš u sličnoj situaciji, odmah iza znaka (Držićeva avenija - malo prije crkve, postoji znak ograničenja brzine), prigovor na sudu je bio upravo ta - da se nije ispoštivao Pravilnik o mjeriteljskim zahtjevima za mjerenje brzine, koji je uvažen.

 

Presudu na žalost više ne mogu naći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tu se ne bih složio, prije 3 godine me zaustavilo baš u sličnoj situaciji, odmah iza znaka (Držićeva avenija - malo prije crkve, postoji znak ograničenja brzine), prigovor na sudu je bio upravo ta - da se nije ispoštivao Pravilnik o mjeriteljskim zahtjevima za mjerenje brzine, koji je uvažen.

 

Presudu na žalost više ne mogu naći.

Pravilnik koji spominjete uopće ne govori o udaljenosti od prometnog znaka do mjesta na kojoj se vrši mjerenje.

 

 

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2001_04_38_669.html

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2001_05_43_719.html

uređeno: od petpetica
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Što se sve podrazumijeva pod raskrižjem, tj. prestanku ograničenja?

Raskrižje je površina na kojoj se spajaju dvije ili više cesta, kao i početak trgova u naseljima.

 

Prometni znakovi izričitih naredbi se moraju ponovno postaviti nakon svakoga raskrižja ako izričita naredba vrijedi i poslije takvog raskrižja, a izuzetak je ako je takav znak stavljen na istom stupu na kojem je postavljen i znak za obilježavanje naseljenog mjesta te u tom slučaju vrijedi na području cijelog naselja osim ako na pojedinim cestama ili dijelovima ceste u naselju nije drugim prometnim znakom izraženo drugačije ograničenje koje opet može vrijediti samo do slijedećeg raskrižja.

 

Prometni znakovi ograničenja brzine su vrlo često postavljeni na potpuno nelogičnim mjestima da uopće nisu provedivi, ali policijski službenici su dužni pridržavati se i takvih ograničenja i propisa prilikom mjerenja brzine vozila u cestovnome prometu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pokušat ću pronaći negdje tu presudu. Točno se sjećam da sam pred sucem izrekao tu činjenicu u svoju obranu i da sam oslobođen.

 

 

Ne znači da ste oslobođeni zbog tog razloga, odnosno zbog pravilnika koji uopće ne regulira tu materiju.

 

Priložite i zapisnik o očitanju izmjerene brzine, to je važniji dokaz od iskaza okrivljenika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija