Jump to content

Potraživanje uloženog


kiki 911

Preporučene objave

Molim vas savjet! U dvorištu obiteljske kuće usmenim odobrenjem oca sagradio sam poslovni prostor cca250m2 i adaptirao prizemlje kuće(86m2) vlastitim sredstvima.Otac i majka su vlasnici svega ali usmenim dogovorom smo utvrdili da je polovica imanja moja a druga polovica od srednjeg brata,najmlađi brat dobio ja gradilište 16500m2. prilikom rastave braka između mene i supruge pustio sam suprugu i djecu da žive tamo dok si supruga ne nađe smještaj.Bez mog znanja izbacili su suprugu i djecu te uselili najmlađeg brata. To se dogodilo doslovno preko noći. Pitam starce šta je sad to dogodilo i kako i tko može tako raspolagat sa mojim odgovorili su mi: " pa šta bi ti htio jesi otišao" skoro sam izludio pa sam pitao dobro hoće li mi se barem vratit uloženo pa mi na to mater " imaš li ti kakav račun od tog... zbogom". sa drugom suprugom i dvoje male djece živim na rubu egzistencije. Može li mi itko dat kakav savjet da barem vratim uloženo i dali imam kakva prava ili kakav nužni dio ili bilo što. još uvjek sam prijavljen na toj adresi. hvala!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako bi bio isključen kao nasljednik ima pravo na nužni dio .

ali ako roditelji sa drugim sinom skope ugovor o doživotnom uzdržavanju

imovinu dobije kao plaću za pruženu uslugu .

ugovor o doživotnom uzdržavanju isključuje nasljeđivanje pa i nužne nasljednike.

ako imaš račune i svjedoke za ulaganje u nekretninu (možeš dokazati ulaganje )

traži povrat uloženoga (prvo pismeno prema vlasniku nekretnine a ako neide dogovorom tada podnijeti tužbu).

ulagao si uz odobrenje vlasnika.

bolje vrabac u ruci nego goluba grani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija