Jump to content

Knjiga uvezenih racuna za iznajmljivace


bogovic

Preporučene objave

Privatni sam iznajmljivac apartmana preko xy agencija. Gosti uplacuju cjelokupni iznos smjestaja preko tih agencija. Agencije meni uplacuju cjelokupni iznos na devizni ziroracun umanjeno za njhiovu proviziju, a meni dostavljaju putem internetu potvrdu koliko ce mi biti uplaceno. Pitanje - da li trebam gostu kada dodje u moj apartman i ja izdati racun prema svom cjeniku, na obrascu iz knjige uvezanih racuna? Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako turistička agencija nastupa prema gostima u vlastitom ime i za vaš račun posrijedi je odnos komisionara (agencije) i komitenta (iznamljivača). Agencija izdaje račun gostu, a vi izdajete račun agenciji umanjeno za iznos provizije komisionara. Tada vi izdaje račun iz knjige uvezenih računa agenciji. neovisno što niste obveznik PDV-a - čl. 5. Pravilnika o PDV-u

 

Moguće je da agencija nastupa u vaše ime i za račun prema gostu. Kako je agencija ovlaštena primiti uplatu u vaše ime smatra se vašim opunomoćenim zastupnikom. Ili agencija izdaje vaš račun po zastupanju i vama izdaje račun za zastupničku proviziju ili vi izdajete račun izravno gostu, a agencijama vama za svoju proviziju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Privatni sam iznajmljivac apartmana preko xy agencija. Gosti uplacuju cjelokupni iznos smjestaja preko tih agencija. Agencije meni uplacuju cjelokupni iznos na devizni ziroracun umanjeno za njhiovu proviziju, a meni dostavljaju putem internetu potvrdu koliko ce mi biti uplaceno. Pitanje - da li trebam gostu kada dodje u moj apartman i ja izdati racun prema svom cjeniku, na obrascu iz knjige uvezanih racuna? Hvala!

Jeste li vi uopće mali obveznik fiskalizacije? Ukoliko ste obveznik poreza na dohodak od imovine i imovinskih prava niste obveznik fiskalizacije, međutim ukoliko ste obveznik poreza na dohodak od samostalne djelatnosti, odnosno imate obrt, obveznik ste fiskalizacije od 01.07., osim ako ne spadate u srednje i velike poduzetnike sukladno Zakonu o računovodstvu.

 

Ažurirano

 

Privatni sam iznajmljivac apartmana preko xy agencija. Gosti uplacuju cjelokupni iznos smjestaja preko tih agencija. Agencije meni uplacuju cjelokupni iznos na devizni ziroracun umanjeno za njhiovu proviziju, a meni dostavljaju putem internetu potvrdu koliko ce mi biti uplaceno. Pitanje - da li trebam gostu kada dodje u moj apartman i ja izdati racun prema svom cjeniku, na obrascu iz knjige uvezanih racuna? Hvala!

Jeste li vi uopće mali obveznik fiskalizacije? Ukoliko ste obveznik poreza na dohodak od imovine i imovinskih prava niste obveznik fiskalizacije, međutim ukoliko ste obveznik poreza na dohodak od samostalne djelatnosti, odnosno imate obrt, obveznik ste fiskalizacije od 01.07., osim ako ne spadate u srednje i velike poduzetnike sukladno Zakonu o računovodstvu, onda ste obveznik fiskalizacije od 01.01.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija