Jump to content

Pomoć oko upisa vlasništva


Oblada

Preporučene objave

Brat i ja smo kao maloljetnici 1993.g darovnim ugovorom doblili stan od pokojne bake. Prošle godine sam dao zahtjev za upis nas dvoje kao vlasnika koji je odbijen. U rješenju su napisali da uvidom u knjige, nije nađeno da je baka bila upisana kao nositeljica zemljišnoknjižnih prava. Što mi je raditi, ako je potrebno još informacija, recite. Unaprijed zahvalan..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

KronicnaStranka

 

Dakle, iz vašeg posta je nejasno je li stan uopće upisan u z.k. ili ne, a ako jest onda što piše u z.k. ulošku. Još nisam čuo da bi vlastovnica mogla biti prazna. Z.k. uložak možete vidjeti i putem weba.

 

Probao sam preko e-izvadka, ali mi odgovara da zemljišnoknjižni uložak nije pronađen . Da li je moguće da stan nije upisan u z.k.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajmo ispočetka.

 

Kako je stan identificiran u darovnom ugovoru. Je li naveden broj čestice, z.k. uložak, katastarska općina, kućni broj .....?

 

Ako stan nije upisa u z.k., bilo bi logično da ste to otkrili pri darovanju jer u tom slučaju u darovni ugovor nije mogao biti unesen broj z.k. uloška.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na geoportalu nađeš mjesto, kč.br. zgrade, br. katastarse čestice.

na e-izvadak : nađeš mjesto gdje je nekretnina, uneseš br.kč.

i saznaško je vlasnik nekretnine.

 

ili odeš do gruntovnice (u sud gdje je nekretnina)

tražiš vlasnički list (platiš 25kuna ) za nekretninu.

ali moraš znati vlasnika ili br.kč.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija