Jump to content

ovrsni prijedlog mi nije nikada dostavljen..a rjesenje sud donio...?????


roditelj68

Preporučene objave

Molim da mi netko odgovori.

U postupku tuzbe moje bivse supruge(neopravdano-imam sve uplatnice-netbanking) za navodno neisplaceni dio alimentacije za nase dvije kceri ja nisam dobio prijedlog za ovrhu kojim je ona isla preko opunomocenog odvjetnika na sud. Sud je donio rjesenje kojim nalaze ovrhu kod mog poslodavca. Poslodavac je to rjesenje dobio i blokirao sredstva. Ja nisam dobio nikada niti primjerak prijedloga za ovrhu...niti rjesenje o ovrsi koje je u biti samo ovjereno pecatom suda da je prihvaceno. Moje pitanje je da li sam trebao dobiti prijedlog za ovrhu prije donosenja rjesenja jer bih onda mogao dokazati da sam izvrsio obveze i izbjeci ovrhu. Ovako sada ovrha ce ici a ja jos cekam dostavu rjesenja. Napominjem da u prijedlogu ovrhe u podacima za ovrsenika(mene) ovrhovoditelj navodi da ne zna moju adresu niti gdje se nalazim!!!!!! Sto takoder nije tocno a i moze se od MUP-a traziti moja adresa prebivalista. Da li je to napisano mozda s namjerom da se dostava u oba slucaja zaobiđe i da ne mogu reagirati.

MOLIM ODGOVOR..

HVALA

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radi se o presudi suda koja je ovršna pošto postane pravomoćna.

temeljem presude je odvjetnik bivše tražio plaćanje alimentacije.

na rješenje za ovhu (nema prijedloga za ovrhu ) trebao si se žaliti

i žalbi priložiti uplatnice za alimentaciju, koju je odredio sud.

ili sudu podnijeti prijedlog da se ovrha proglasi nedopuštenom.

ako nemaš uplatnice kojima si plaćao alimentaciju na račun bivše

ili na uplatnicama nije navedeno da se iste odnose na uplatu alimentacije za određeni mjesec, uplaćeni novac je dar bivšoj ili djeci.

ako je na uplatnicama navedeno da se radi o uplatama alimentacije po odluci sud za mjesec ? tada protuovrhom tražiš povrat stečenog bez osnova.

u protuovrsi nevedeš djecu i kao zastupnika njihovu majku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala na odgovoru " bovu", ali da pojasnim...

odvjetnik je napravio prijedlog za ovrhu i dostavio ga sudu...

da li je postojala obveza da taj prijedlog dostavi i meni...

ja sam za ovrhu saznao kada je taj prijedlog prihvaćen i ovjeren sa pečatom suda te dostavljen u moje poduzeće...kada su mi ustegnuli plaću isao sam pitati zbog cega i saznao tek tada. ja jos uvijek nisam primio svoj primjerak niti prijedloga za ovrhu, a niti ovjerenog prijedloga od suda po kojemu je moje poduzece uskratilo plaću.

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost sličan slučaj imam i ja, također nisam dobio nikakvo rješenje ili prijedlog, samo mi je kartica blokirana, te ovršena ušteđevina. Također neopravdano jer imam uplatnice alimentacije koje sam priložio žalbi koju sam odmah podnio. To je bilo prije godinu dana, još čekam prvu raspravu ili neko riješenje :(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija