Jump to content

Tužba protiv liječnika


tina1234

Preporučene objave

Poštovani,

 

koji je postupak za tužbu protiv liječnika (moga ginekologa) koji je previdio bolest tj. malformaciju djeteta za vrijeme trudnoće zbog čega smo i danas, 4,5 mj nakon rođenja još uvijek u bolnici, a dijete je rođeno kao nedonošče u teškom stanju.

Trudnoća je vođena uredno, svaka 3-4tj sa uzv i drugim dijagnostičkim pregledima, tako da se ne može reći da je bilo nemoguće ustanoviti gore navedenu malformaciju koja se inače na uzv vidi već u 12 tt.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Iskreno, ne znam koje su mi mogućnosti na raspolaganju.

Malo sam se raspitala, pa su mi neki rekli kako trebam sudskog vještaka koji će potvrditi ovo što sam gore navela : "Da je djetetova dijagnoza mogla biti utvrđena u ranom stadiju trudnoće, a koju ona uopće nije ustanovila, već me poslala na uzv u drugu zdravstvenu ustanovu uopće nesumnjajući na teško zdravstveno stanje bebe."

 

Ovaj vaš prijedlog za naknadu štete mi nije primaran, to mi je doista manje važno. Bitnije mi je skloniti dotičnu osobu kako se slične ili iste pogreške više ne bi ponavljale. Ne znam koliko bi uspjela u tome!?

 

Što se tiče naknade štete, savjetovali su mi da potražujem neki novčani iznos iz razloga što mi se dijete ne liječi u mjestu stanovanja, već u Zagrebu, gdje smo se i mi preselili, suprug koristi godišnji odmor, a ovdje plaćamo stan i sve kao da i živimo ovdje, a nitko nam ne može reći koliko točno će trajati liječenje.

 

Ovim putem molim vaš savjet, najljepša hvala i lp!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijava nadležnoj liječničkoj službi radi provođenja disciplinkog postupka. Kaznena prijava nadležnom DO. i tužba za naknadu štete. Svakako će se morati provesti vještačenje. Angažirati odvjetnika jer je postupak kompliciran.

Ako i nije kd, a utvrdi se da postoje disciplinske povrede i to parnični sud cijeni kod postupka naknade štete! Sretno, pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 8 mjeseci kasnije...

Lijep pozdrav!

 

Imam isto pitanje, pa bih ga postavio ovdje, da ne otvaram novu temu. Nadam se da je to u redu, ako nije, ili ako smeta autorici teme, molim da se pitanje prebaci u novu temu.

 

Dakle, radi se o jednom lječniku bolnice u Dubravi. Moja djevojka je prije jedno 3 tjedna napipala poveću kvržicu u dojci i nakon što je kontaktirala svoju doktoricu, dobila je uputnicu za pretrage jučer, dakle petak 11.10.

Prilikom dolaska, taj "doktor" je samo pogledom na njenu uputnicu odlučio da ona nije hitan slučaj. Nakon par minuta natezanja, rekao joj je da se skine, isfrustrirano opipao kvržicu i promrmljao nešto na latinskom i rekao da je benigno i da se naruči za 25.10. ako štrajk do tada završi. Znači 2 tjedna, po njemu je u redu odužiti agoniju žene koja potencijalno ima bolest koja godišnje ubija više od trećine žena kod kojih je ista dijagnosticirana, odužiti agoniju svih njoj bliskih ljudi koji bi trebali smoći snage biti potpora toj osobi. I to usred mjeseca borbe protiv raka dojke. Osim toga, postupio je krajnje neprofesionalno, samim ponašanjem i ophođenjem prema pacijentu, a i prema osobi na kraju krajeva, budući da je svima kristalno jasno da se na temelju opipa ne može nikako utvrditi je li u pitanju rak, cista, ili nešto treće.

 

Djevojka mi se ponovo naručila za pretrage u jednoj privatnoj poliklinici, za ponedjeljak, tako da ćemo rezultate znati ne puno kasnije nego što bi znali da su obavljene u petak. Ukoliko je u pitanju nešto benigno, zanima me može li se tog doktora ikome prijaviti na temelju njegova postupanja i izričitog kršenja hipokratove, tj. ženevske zakletve, dovoljno je da dobije opomenu, ili što god, jer u slučaju da je sve u redu, ne želim da mi ta "osoba" oduzme i trenutak vremena.

 

Ukoliko je, ne daj Bože, u pitanju tumor, ja iskreno želim njemu uništiti reputaciju, karijeru i život. Ne zanimaju me novci, odštete niti naknade, u tom slučaju želim da do kraja života neće smjeti niti ukućanima izmjeriti temperaturu. Zanima me postupak u oba ova slučaja, te po mogućnosti da mi kažete koliko je ovo izvedivo, budući da nemamo novca za odvjetnike i sve što bi bilo potrebno. Novine su već obaviještene, bez imena lječnika, ako će biti potrebno to ćemo naknadno objavljivati (osim ako ne bi bilo pametno u slučaju da dižemo nekakvu tužbu protiv njega?).

 

Htio bih još napomenuti da sam od početka štrajka 2 puta bio u istoj bolnici zbog kontrole slomljene ključne kosti, svaki put kod drugog doktora, i svaki put sam uredno pregledan, rađena mi je korekcija imobilizacije i rendgen. Iskreno, niti sam za sebe ne mislim da sam hitan slučaj budući da mi je kost više-manje zarasla i povratio sam gotovo čitav radijus kretanja ruke nazad, a opet su me pregledali i svaka im čast na tome.

 

Eto, to je to, pa bih molio odgovor na ta dva pitanja, dakle za slučaj da nije ništa opasno, i za slučaj da je u pitanju tumor.

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Filipe, ja vas razumijem u potpunosti, s obzirom sam u obitelji imao sličnu situaciju.

 

Ali vi morate razumjeti kako funkcionira zdravstveni sustav + još i činjenicu aktualnog štrajka.

 

Dakle, krenimo redom. Kod dijagnosticiranja karcinoma dojke, potrebno je napraviti niz pretraga - prije svega krvnu sliku fokusiranu na detekciju tzv. tumorskih markera, ultrazvuk dojke, nakon kojeg u pravilu slijedi mamografija, a u slučaju ozbiljne sumnje na karcinom - punkcija problematičnog područja i patohistološki nalaz uzorka. Znači, riječ je o jednom dužem procesu, za koje sve faze je potrebno naručivanje, čak i uz oznaku hitnosti i "poznanstvo" potrošili biste najmanje dva tjedna da prikupite sve nalaze (i ovo još shvatite kao rekordno vrijeme!). Osim naravno, ukoliko ste u poziciji da sve obavite kod privatnika, što velik dio ljudi nije u stanju. Na sve ovo morate još dodati i činjenicu aktualnog štrajka, u čiju opravdanost neću ulaziti, obzirom nisam medicinske struke i ne znam kako funkcionira njihov sustav.

 

Sad da se vratimo na vaša pitanja. Nadam se, i vjerujem kako će biti u pitanju ova prva varijanta - benigna tvorevina, što bi značilo da je doktor zapravo bio u pravu, i tada nemate nikakve osnove za neku pravnu reakciju. Što se tiče najcrnjeg mogućeg scenarija - karcinoma, opet smatram kako osnove nema, jer i da se poštovala standardna procedura, opet vaša djevojka ne bi isti dan saznala odgovor, opet bi morala proći kroz sve gore opisano, i bio bi pravi uspjeh ako bi dokraja ovog mjeseca znala na čemu je. A onda bi tek, ponavljam u najgorem mogućem scenariju, uslijedilo naručivanje za operaciju, do koje bi opet proteklo neko vrijeme, ovisno o procjeni specijaliste onkologa o hitnosti operacije.

 

Vidim kako sada ide k privatniku, i to je svakako dobar izbor, imajući u vidu trenutnu situaciju u zdravstvu. A to što ste opisali i iznijeli vaše iskustvo, upravo vam u tome i leži bit. Ima liječnika koji unatoč štrajku, i dalje rade potpuno isto kao i prije štrajka, dakle oni su samo "na papiru" u štrajku, i svaka im čast na tome, a s druge strane, ima liječnika, koji su totalni kre.eni i zapravo ne zaslužuju, ne samo da ih se ne titulira liječnicima, već ni ljudima, koji jedva čekaju ovako nešto (štrajk), da pokažu svoje pravo lice. Srećom, pa su u manjini.

 

Nije mi namjera, i ne želim da to tako shvatite - da ja branim liječnika, definitivno NE, ali vidim kako vam čitav taj proces i nije previše poznat, zato sam vam ga i opisao, barem u bitnom dijelu. U svakom slučaju, vi imate pravo da prijavite dotičnog liječnika nadležnoj liječničkoj službi (gdje je zaposlen), a što ćete s time postići, to je već druga priča. Svaka struka se pokriva koliko je "dugačka i široka".

 

Filipe, želim sreću vašoj djevojci i vama, da vam sve prođe dobro, i svakako budite uz nju u ovim stresnim trenucima, te pokušajte ostati pozitivni. Za brige, ne dao Bog, će uvijek biti vremena kasnije. Sretno!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija