Jump to content

dugotrajan rad na određeno


Ileanna

Preporučene objave

poštovani, radila sam 2 godine na određeno vrijeme kao zamjena za bolovanje, s tim da mi se ugovor produžavao odnosno sklapali smo nove ugovore na svaka 2,3,4 mjeseca kako kad....povratkom djelatnice nastavila sam raditi na određeno vrijeme ali po osnovi povećanja posla, prvo na 2 mjeseca, pa onda opet na 4. Znači, sve skupa dvije i pol godine (cca 10-ak ugovora na određeno vrijeme). Da li se na mene može primijeniti pravo da se rad na određeno smatra radom na neodređeno budući sam nastavila raditi nakon povratka djelatnice?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav! Evo imam i ja jedno pitanje, nadam se da je dobar pdf... Ovako, počeo sam raditi u poduzeću 25.1. prošle godine, ugovori su mi bili uvijek na mjesec dana, danas sam dobio novi ugovor na određeno koji se odnosi na vremensko razdoblje od 1.2. do 28.2. E sada, da li su oni meni trebali produžiti ugovor na minimalno 3 mjeseca pošto je prošla godina dana od početka radnog odnosa? Prekida ugovora nije bilo... Inače, poduzeće spada pod drvnu i papirnu industriju ako to išta znači... Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Ako radnik radi šest godina s ugovorom na određeno vrijeme iako su svi zakonski uvjeti ispunjeni (prema Zakonu o radu, čl.10) i to već nakon treće godine kako nalaže Zakon poslodavac se poziva na kolektivni ugovor u kojem radnik na neodređeno ima prednost kod zapošljavanja.

 

Ovdje nije riječ o smanjenju obujma posla već isključivo što radnik zaposlen na neodređeno se želi prebaciti na novo radno mjesto.

 

I tako već godinama...

 

Da li je riječ o objektivnim razlozima ili zlouporabi kolektivnog ugovora u kojemu ništa ne piše o pravima radnika zaposlenog na određeno vrijeme?:tikvan:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija