Jump to content

izjava o odricanju potraživanja novčanih sredstava


mrobi65

Preporučene objave

Poštovani , molim za pomoč , pitanje je slijedeće : nakon smrti oca i nakon provedene ostavinske rasprave naslijedio sam jednu trećinu svega , međutim nakon tjedan ili dva saznajem da je jedan od naslijednika u roku uložio prigovor na riješenje , u kojem se između ostalog , nezadovoljan nasljednik "sjetio" da je mom ocu njegova punica dala , posudila 15000 eura , .Da skratim , nakon prvostepenog suda , a zatim i drugostepenog suda potvrđeno je prije doneseno riješenje o naslijeđivanju , po kojem ja naslijeđujem trečinu svega , a za navedeni "dug" rečeno je da naslijednici odgovaraju za ostaviteljeve dugove.U tijeku je pokušaj sporazumnog razvrgnuća suvlasničke zajednice , pa me zanima kako se zaštititi od možebitne tužbe treče strane , to jest punice koja tvrdi da je dala novac , dali bi mogla proči izjava o odricanju od potraživanja prema pokojniku , samim time i prema naslijednicima , ili bi bilo bolje da punica da izjavu u kojoj bi stajalo da ona , sa današnjim danom , (taj i taj datum) nema nikakvih potraživanja prema pokojnom ocu , dali bi takva izjava bila pravosnažna i dali bi me žaštitila .Unaprijed se zahvaljujem na bilo kakvom savjetu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na interesovanju , i evo da pojasnim , gospođa je navela da je 2010.godine "dala" - posudila novac , bez ikakvih pisanih dokaza , navela je kao svjedoke svoju kčer , to jest sunasljednicu , suprugu mog pokojnog oca i njenog sina , a a što se tiče volje da odustane od potraživanja -navodnog za koji nema pisanog traga- ja bih to uvjetovao kao zainteresirana strana u postupku sporazumnog razvrgnuča suvlasničke zajednice sa sunasljednicom , njezinom kčerkom , suprugom mog oca , inače se bojim potpisati sporazum o razvrgnuču suvlasničke zajednice , boječi se da nakon toga ona ne pokrene nekakvu tužbu u kojem bi možda uspjela , te bih ja tako onda bio dužan isplatiti navodni dug.Hvala još jednom na bilo kakvom pravnom savjetu.S poštovanjem R.V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Subjektivnog sam misljenja da bi gospodja tesko dokazala svoja potrazivanja,bez ikakvog pisanog dokaza uz samo svjedocenje svoje kcerke,vrlo tesko.Uzmimo u obzir da se utvrdi postojanje takvog potrazivanja,onda bi svi nasljednici bili u obvezi vracanja duga,u srazmjeru svog nasljednog dijela.Nadalje,ako bi gospodja s vama sklapala odredjeni pravni akt o odricanju od potrazivanja,onda vi samim tim priznajete postojanje duga,pa da se nebi desilo da iskoristi takav akt u svrhu vaseg priznanja,a svoje odricanje pobija zbog mana volja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem se na Vašem odgovoru , tako nešto sam i pretpostavljao , s obzirom na sve , mislim da če mi biti najpametnije odustati od sklapanja sporazuma sa dotičnom i sve prepustiti ostavinskom sudu , na koji sam podnio prijedlog za razvrgnučem suvlasničke zajednice i to prije dva mjeseca , putem svog odvjetnika , napominjem da je nakon prvog ročišta sudac dao rok do kojeg bi se pokušali nagoditi , i pošto smo još u pregovorima moj odvjetnik je zatražio odgodu kako bi se postigao sporazum , drugo ročište je trebalo biti prije par dana , ali na kraju uviđam da se nečemo moči sporazumjeti i da mi je ipak najsigurnije sve prepustiti sudu , pa kako bude.S poštovanjem R.V.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija